Кооператив має право на підтримку

14/11/2012

Ми створили обслуговуючий кооператив. Хотілося би знати, чи може він розраховувати на підтримку від держави? Якщо так, то куди звертатися і з якими документами?

Юлія Дорох, Дніпропетровська обл.

В рамках програми «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі» Державним бюджетом України на 2012 рік для надання підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (СОК) передбачено 5 млн гривень.
Фінансова підтримка надається у розмірі 90% вартості техніки, обладнання та устаткування вітчизняного виробництва (без урахування сум ПДВ) за умови, що кооператив сплатить постачальнику техніки 10% її вартості, а між покупцем, продавцем і управлінням агропромислового розвитку буде укладений тристоронній договір.
Кошти спрямовуються сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, членами яких є виключно особисті селянські, фермерські господарства та фізичні особи-сільськогосподарські товаровиробники для придбання сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування вітчизняного виробництва.
Перелік сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування вітчизняного виробництва затверджений наказами Мінагрополітики. Кошти спрямовані в регіони. При головних управліннях агропромислового розвитку створені регіональні комісії з проведення конкурсного відбору, які визначаються кооперативи-переможці, яким буде надана держпідтримка.
Для участі у конкурсі кооперативи подають заявку, копію статуту, завірену нотаріусом, фінансові документи про платоспроможність, довідки про відсутність боргів, бізнес-план та кошторис на придбання техніки.
В головних управліннях агропромислового розвитку облдержадміністрацій можна дізнатися і про інші напрями державної підтримки, якими можуть скористатися СОК а саме: часткове відшкодування вартості будівництва (чи реконструкції) тваринницьких ферм та комплексів; часткове відшкодування вартості нових тепличних комплексів з вирощування розсади, овочів і грибів; здешевлення кредитів і компенсація лізингових платежів у розмірі подвійної облікової ставки Нацбанку.

Наталя Войтюк,
головний спеціаліст
Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та
розвитку сільських територій Мінагрополітики

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.