НА НОВЕ МІСЦЕ

14/11/2012

Мені обов’язково до весни треба звільнити місце, на якому вже багато років росте лелійник. Проте хочеться і квіти зберегти. Як краще вчинити?

Зінаїда Мальцева, Донецька обл.

Час ви вже згаяли: пересаджувати лелійники слід було наприкінці серпня чи на початку вересня. Тепер залишається чекати ранньої весни і вже тоді братися до роботи. Спочатку підшукайте сонячне, без застійних вод місце, перекопайте його, підгодуйте ґрунт повним мінеральним добривом, додайте трохи органіки (багато ця рослина не любить), полийте, а вже потім викопуйте кущі. Обмивши від землі кореневище водою зі шланга і залиште так на добу, щоб висохло і дещо зів’яло. Потім беріть гострий ніж і розрізайте кореневище на частини так, щоб у кожної було своє стебло. Розрізи посипте деревним попелом для дезінфекції, підріжте надто довгі корінці на третину. Можете висаджувати на нове місце.
Взагалі, лелійники варто розсаджувати або омолоджувати кожні 5-6 років, бо старі, загущені посадки можуть припинити цвітіння. Омолоджувати можна, відкопуючи частину кореневища з одного боку, а наступного року – з іншого. Так само омолоджують і кущі пі-воній. Але таки краще робити це в серпні.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.