Фестал для кролів

14/11/2012

Багато років вирощуємо кролів і ніколи не замислювалися над тим, навіщо вони їдять свій послід? Якби не зять, який вперше завітав до нашого обійстя, – йому все цікаво. От він, побачивши те «неподобство», тепер навідріз відмовляється їсти печеню з кроля. А до того ж як їв! Аж за вухами лящало…

Людмила Кащенко, АР Крим

Звичайно, кролі так чинять не заради того, щоб допомогти господарям прибирати в клітках. Поїдати свій послід їх змушує піклування про власне здоров’я. Наука таке явище називає копрофагією і дає йому наступне пояснення.
Кролям і зайцям поїдати власні екскременти доводиться заради нормального травлення. Коли вони їдять звичайний корм, він проходить через їхній кишківник і насичується корисними бактеріями, які цей корм перетравлюють, і корисні речовини всотуються організмом. Разом із тим ці корисні бактерії й інші необхідні речовини виводяться назовні разом із послідом. Якщо не повертати їх назад, зрештою вийде так, що корм взагалі не буде засвоюватися: не стане умов для його перетравлення. Тож «розумні» кролі таким не дуже естетичним способом повертають корисні речовини в свій кишківник.
Для відновлення балансу в травному шляху і кролі, і зайці поїдають не будь-який послід, а лише ранковий. Вони вживають його як таблетки, як той розрекламований фестал, що ковтають люди для поліпшення травлення. Не бачила, щоб у домашніх кролів, а от у тих, що живуть у природі, існують окремі «туалети» для ранкового посліду, яким вони користуються наче аптекою.

Лариса Овчаренко,
біолог

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.