До людей – з любов’ю

3-2.jpg

24/10/2012

В аграрній галузі, як, проте, й у більшості інших, жінок-керівників не густо. Приміром, серед 36 сільських голів у Славутському районі, що на Хмельниччині, лише 8 представляють славне жіноцтво.
Серед них Любов Миколаївна Власюк, обрана головою Волицької сільської ради восени 2010 року. Відтоді сельчани мають змогу спостерігати за результатами діяльності цієї енергійної жінки.
Колись вона працювала листоношею, потім бухгалтером місцевого підприємства. Без відриву від виробництва закінчила історичний факультет Кам’янець-Подільського національного педагогічного уні-верситету. Тепер переймається благоустроєм сіл Волиця та Губельці, їхньою соціальною сферою й безліччю інших проблем. А розпочала, зорганізувавши актив громади, з упорядкування двох кладовищ, благоустрою вулиць та «соціалки». Результати не забарилися – вже наприкінці першого року її головування впровадили електроопалення Волицького фельдшерсько-акушерського пункту та адмінприміщення сільради, які розташовані під одним дахом.
А далі настала черга капітального ремонту дитячого садочка в Губельцях, який багато років відлякував перехожих чорними отворами вікон і дверей. Та ось у вересні минулого року відбудований заклад прийняв 20 дошкільнят. Пізніше ввели в дію мережу газопостачання в селі Волиця, і газ прийшов у 30 осель. За кошти сільського бюджету провели і поточний ремонт доріг, огородили кладовища.
Загалом Любов Миколаївна як сільський голова задоволена своїми земляками, бо більшість жителів сільради вболівають за долю рідних населених пунктів.
– Цього року в червні в Губельцях за ініціативи місцевої громади та на її кошти розпочали будівництво Святодухівського православного храму. А от із реконструкцією діючої електролінії (заміною аварійних опор та дротів) допомогла районна влада, проте до закінчення робіт ще далеко. Бо в нас уся електромережа потребує модернізації, – розповідає голова. – Та й дивно, що живемо у 30-кілометровій зоні від Хмельницької атомної електростанції, а сидимо без вуличного освітлення та маємо проблеми з якістю електропостачання.
Вдячна Любов Власюк керівництву району й за сприяння у виготовленні проектів із землеустрою для виділення із земель державного резерву територій для громадських пасовищ – 46 га в Губельцях та 30 га у Волиці.
– Це життєво важлива справа для наших сельчан, – каже жінка, – адже з 321 мешканця сільради працездатного віку роботу мають лише 76 чоловік. Решта населення виживає за рахунок ведення особистого селянського господарства.
Не забуває голова й про багатодітних. На території сільради мешкають 19 таких сімей, де зростає 59 дітей.
Та й сама Любов Миколаївна є багатодітною матір’ю – разом із чоловіком Сергієм Миколайовичем (який, між іншим, був першим головою Волицької сільради, створеної в 1998 році) виховують трійко дітей.
Сільрада – дотаційна, проблеми накопичувалися роками. Та на все в її голови вистачає часу, наполегливості та кмітливості. Узяти хоч б той клуб у Волиці: 8 років без уваги. Але Любов Миколаївна Власюк не та жінка, що ладна здатися, а та, яка прагне планувати і діяти. Таких би в сільські голови повсюди і побільше.

Олександр ДЕЙКАЛЮК
Надіслано на конкурс ЗМІ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.