Чорноплідна малина

8-4.jpg

24/10/2012

При слові «малина» в нашій уяві змальовується червона соковита м’ясиста, з дитинства всім знайома ягода. Без неї важко уявити будь-який сад. І напевно, немає в Україні бабусі, яка б не пригощала своїх онучат смачним малиновим варенням. Але зараз я хочу розповісти про іншу малину, чорноплідну – Кумберленд.
Тема не нова, сорту понад 100 років. І час лише довів, що він заслуговує на кілька квадратних метрів у кожному саду.
У садах аматорів Кумберленд з’явився в кінці 70-х років минулого століття. Доволі швидко набув популярності через добрі врожаї, невибагливість до вирощування, хорошу морозо-стійкість. Один недолік – колючість, але в ті часи на це ніхто не звертав уваги. Майже десятиліття чорна малина на ринку була в фаворитах. Далі почали з’являтися ожина Агавам, Флінт, Торнфрі, які мали більшу ягоду, і Кумберленд відійшов на другий план.
Більшість садівників замінили цю ягоду на новіші захоплення, не враховуючи, що чорна малина є світовим лідером за вмістом антиоксидантів. І сорт Кумберленд за біохімічним складом у числі перших. Сотні гектарів у Північній Америці зайняті під його посадкою. Кілька університетів США десятки років вивчають цю дивовижну культуру, її протимікробні, протигрибкові й навіть противірусні властивості.
Чорна малина на вигляд і за смаком дуже нагадує ожину, але на відміну від ожини її ягідки знімаються з гілочок без білих плодоніжок. На відмінність від червоної малини чорноплідна не розмножується від кореня. Щоб розмножити кущ такого сорту, в кінці літа потрібно зробити від куща верховий відводок. Для цього верхівка молодого пагона нагинається і прикопується у добре підживлений і розпушений ґрунт. Місце це потрібно полити і вже через чотири тижні гілочка матиме розгалужене коріння.
Цвіте Кумберленд дуже красиво. Багато квітів буквально вкривають кущ. Трохи пізніше на цих місцях дозрівають чорні з синюватим відливом ягоди. Чорна малина стійка до шкідників і хвороб. Дає хороший урожай: кожна з гілок – до п’ятнадцяти ягід. Любить сонячні місця, але добре почувається і в напівзатінку. Рослина засухостійка, але полив у період наливання ягід збільшує врожай і покращує якість плодів.
Після збирання врожаю, пагони, які відплодоносили, вирізаються до землі. Це забезпечує більший потік поживних речовин для молодого приросту, підвищує врожай наступного року. До зимівлі чорну малину не потрібно готувати спеціально.
Саджанці садити рядами на відстані одного метра. Висота шпалери – два метри. Ягоди розміщені на кінцях гілок, тому колючість при збиранні не дошкуляє.

В’ячеслав Францішко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.