Земляна несподіванка

8-2.jpg

24/10/2012

Ґрунт на нашій присадибній ділянці далекий від ідеалу. Сильнокисла бідна піщана земля, на якій отримати врожай без повноцінного внесення добрив досить складно. Саме тому після трирічних марних спроб отримати більш-менш пристойний урожай традиційних для помірного клімату овочів, ми почали експериментувати.
На ділянці розміром приблизно 4 на 4 метри у квітні посіяли земляний горіх – арахіс. Його батьківщина – Бразилія, тому особливої уваги на «прибульця» не звертали. Ріс наш арахіс без поливання, без підживлення, а до прополювання руки дійшли лише раз. Проте таке враження, що полоти і не варто було – поміж зелененьких рядочків арахісу помітним був лише всюдисущий портулак. Інші бур’яни стирчали поодиноко, не поспішаючи захоплювати території. Як з’ясувалося згодом, оминули цю культуру шкідники і хвороби.
На початку жовтня наша родина проводила фінальний збір врожаю: гарбузи, яблука, трохи моркви і винограду. Дійшла черга і до арахісу. Та яким же було здивування, коли ми побачили врожай! Стручки з кількох десятків кущиків оббирали протягом дня. У результаті наш арахіс дав цілий мішок великих смачних горіхів. Навіть пошкодували, що не тримаємо худобинки, адже зелень арахісу надзвичайно поживний корм для травоїдних.
Тепер поговоримо про користь горіха. Передусім, арахіс – джерело рослинного білка, амінокислот і вітамінів. Та найціннішими властивостями земляного горіха є його кровотворна та антисклеротична дія. Причому однаково корисний і сирий, і обсмажений арахіс.
Коли поцікавився особливостями вирощування цієї культури, дізнався, що понад усе вона любить сонце і не вимагає багато вологи. Поливати слід лише за тривалої відсутності дощів. Період від садіння до дозрівання горіхів займає 110 днів. Рослині, передусім, підходять органічні добрива. Висаджують горішки з інтервалом 25-30 см. Коли з’явиться наземна рослинка, її кущики нагадуватимуть суницю. Збирають врожай, висмикуючи рослину із землі – горіхи рясно обліплюють коріння.
На мою думку, вирощування арахісу цілком може перетворитися з хобі на джерело заробітку. Його врожайність за належного догляду сягає від 20 до 40 ц з гектара, а вартість не менше 20 грн за кілограм. Тобто, з 10 соток можна отримати в середньому 3 ц, або 6 тис. гривень.

Ігор ПАВЛЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.