Угіддя — лише громадянам України

24/10/2012

Чула, що народні депутати прийняли закон, який дозволяє іноземцям купувати українську землю. Виходить, що громадяни інших країн зможуть купувати у людей паї?

Марія Шкрабатовська, с. Курилівка, Кіровоградська обл.

Справді, Верховна Рада України нещодавно прийняла закон «Про внесення змін до Земельного кодексу щодо набуття права власності на землю», але він стосується лише земель несільськогосподарського призначення. Як і раніше, іноземці не мають права купувати сільгоспугіддя, тобто, земельним паям нічого не загрожує.
Ділянки несільськогосподарського призначення громадяни інших держав можуть викупити після придбання будівлі чи споруди, яка на цих ділянках розташована. Крім того, вони мають право придбати в населеному пункті незабудовану ділянку, але тільки з метою будівництва на ній нежитлового приміщення для комерції.
– Однак іноземці бувають різними. Є ті, що зареєстрували фірму десь у Парижі чи Берліні, як результат, діють відповідно до вимог французького чи німецького законодавства, тому прийнятий закон на них не розповсюджується. Інша справа, коли іноземець зареєстрував фірму в Україні, діє в межах українського законодавства. Цей закон істотно полегшив їм процедуру придбання земельних ділянок, – пояснює юридичний консультант проекту Американського агентства міжнародного розвитку (USAID) «Агроінвест» Павло Кулінич. – Тепер їм не потрібно отримувати дозвіл Кабміну на придбання землі у власність, оформлення якого раніше тривало місяцями. Така бюрократія відлякувала потенційних інвесторів. Експерти проекту «Агроінвест» вважають, що виправлений закон сприятиме залученню іноземних інвестицій в Україну.
Нагадаємо, що на обіг сільськогосподарських земель в Україні до 1 січня 2013 року діє мораторій. Але право на продаж і купівлю залишається лише за громадянами України.

Марина Шепотило

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.