На 160-му мажоритарному окрузі впевнено лідирує самовисуванець

За результатами соціологічного дослідження ТОВ «СоцІнтел» проведеного 17-30 вересня в Конотопі та Шостці (виборчий округ №160 в Сумській області), вперед по симпатіям виборців вирвався самовисуванець, виходець з Конотопщини Сергій Талала. На даний момент він набирає майже 25%, причому його рейтинг продовжує динамічно зростати. Микола Нога від Партії Регіонів та підприємець Ігор Молоток сперечаються, хто з них буде почесним другим.

Компанія «СоцІнтел» з середини вересня до початку жовтня провела на окрузі три щотижневі заміри, які дозволили визначити цікаві моменти.

По-перше, на окрузі характерні загальноукраїнські тенденції для мажоритарних кандидатів:

- Запит на реальні справи, на «добрые дела»

- На економічні проекти, що розвивають райцентри округу

- На нові обличчя, оновлення політики

- На підтверджену, тривалу соціальну політику

Разом з тим, фокус-групові дослідження ще до початку виборчої кампанії в липні 2012 показували, що у вищевказані очікування виборців майже ідеально попадає самовисуванець Сергій Талала.

По-друге, в кампанії Сергія Талали хороша динаміка. Робота провадилась давно, побудована міцна сітка, але видимий результат з’являється після накопичення критичної маси. Нинішні результати не виникли на пустому місці, а відповідний результат такої роботи. Після піврічної кампанії з інформування виборців за півтора місяці перед голосуванням розпочався якісний перелом на його користь.

По-трете, важливий фактор боротьби за підтримку – поінформованість виборців про кандидата. Зараз впізнаваність Сергія Талали у Конотопі досягає 85%, що характерно саме для переможця.

Четвертий момент – округ не виглядає як єдине ціле, і не утворює стале територіальне об’єднання. Конотоп та Шостка різні по партійному голосуванню, по настроям та по очікуванням. Талала зумів стати «своїм» кандидатом як для Шостки так і для Конотопу.

Важливим фактором стала «пустота» Конотопу та «затоптаність» Шостки. В Шостці почали боротьбу одразу два сильні кандидати – Микола Нога та Ігор Молоток, які розірвали між собою місто. Разом з тим Талала розпочав роботу по Конотопу фактично у вільному полі, так як ні Гінзбург (КПУ), ні Сербин (Батьківщина) себе не проявляли. Це дало змогу застовпити за собою звання головного кандидата по цій частині округу. Нога та Молоток лише зараз розпочали виборчу кампанію по Конотопу.

На даний момент найбільше виборців вважають, що переможе саме Талала. Фактор, що виборці вибирають передусім переможця, може зіграти Талалі в плюс на останньому тижні виборчої кампанії.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.