Щоб кури взимку неслися

9-2.jpg

10/10/2012

Досвідчені господарі знають, що з настанням холодів кури перестають нестися. У морози організм птахів використовує всю енергію на те, щоб зігрітися. А щоб підтримати продуктивність птиці, слід потурбуватися не лише про утеплення курника, а й відповідний зимовий раціон.
Зазвичай у холодну пору птахи зігріваються власним теплом, та господареві не завадить допомогти птиці перезимувати. Стіни курника можна оббити недорогим утеплювачем, підстилку зробити більш глибокою та пухкою. Це захистить птахів від вітру, допоможе їм зберігати тепло. Слід пам’ятати, що зниження температури повітря у приміщенні нижче +80С може припинити яйцекладку.
Важливим фактором регулювання несучості птиці в осінньо-зимовий період є світловий режим. Світло діє на систему внутрішньої секреції несучки, стимулюючи інтенсивність яйцекладки. Оптимальна вологість повітря в курнику має становити 60-70%. Наявність паразитів (вошей, переїдів, кліщів) також призводить до значного зниження продуктивності несучок.
Втім, головна запорука здоров’я та продуктивності курей – правильна зимова годівля. Щоб підтримувати належну температуру тіла несучок, насамперед слід збільшити кількість корму та додавати до нього олію чи риб’ячий жир. Напувати птицю потрібно чистою, злегка підігрітою водою.
Підвищує продуктивність і зелений корм, який у холодну пору можна виготовити власноруч. Робиться це так: у відро насипають 5 частин вівса, заливають 4 частини теплої води та додають 10 крапель формаліну, щоб не було шумування. Розмочують овес протягом двох діб у теплій кімнаті. Потім висипають його у низенькі коробки. Днів через 6-10 овес щільно сходить, і його потрібно якнайскоріше згодувати, поки не зів’яв. У пророщеному вівсі майже вчетверо більше поживних речовин, ніж в іншому кормі!
Кукурудзу і жито теж варто давати пророщеними, а от буряки і моркву – сирими. Прив’яжіть овочі в курнику на висоті з півметра від долівки. Тоді курям, щоб клювати коренеплоди, доведеться стрибати і підлітати. Тож вони не засиджуватимуться і принагідно зігріватимуться. Корисно годувати птицю сумішами, до складу яких додавати рослинне борошно з люцерни, конюшини, кухонну сіль та ячмінь. Коли птицю утримують у приміщенні, то зерно найкраще висипати на чисту й суху підстилку. Такий спосіб годівлі сухим зерном вважається найкращим, оскільки птахи, визбируючи корм, постійно рухаються, що для них корисно.
Чудове джерело кальцію – шкарлупа від яєць. Її подрібнюють і згодовують птахам. Варто пам’ятати, що цінною добавкою до раціону курей є відварена підморожена картопля – в ній багато крохмалю, який уже перетворився на цукор і добре засвоюється.

Катерина Бондарчук

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.