Відкриті перспективи закритого ґрунту

grunt 1.jpg

Щоб цілий рік безперебійно і досхочу українці споживали свіжі овочі, зелень, гриби, а також фрукти і ягоди, під теплицями має бути понад 4 тисячі гектарів. На сьогодні ж городина «під склом» зростає лише на 450 гектарах. Тож держава надзвичайно зацікавлена у розвиткові цього напряму господарської та економічної діяльності.

Українське тепличне господарство постійно збільшує свої потужності, щороку додаючи до нашого столу у різних регіонах від 7 до 24% свіжих овочів, та все одно цього замало, бо за останнє десятиріччя наші люди звикли споживати свіжі огірки та помідори цілий рік. Нині один українець щорічно купує в середньому 100 кг свіжих помідорів, огірків, перців. Українські ж тепличні господарства спроможні задовольнити цю потребу лише на рівні 9-18% (залежно від виду тепличного продукту).

Міністерство агрополітики намагається підтримати галузь. У 2011 році вперше в Україні на державну підтримку тепличних господарств було спрямовано 50 млн гривень. Вони передбачалися як компенсація вартості будівництва нових тепличних комплексів. Неодноразово очільник відомства Микола Присяжнюк ставив питання і щодо встановлення для тепличних підприємств спеціальних тарифів на енергоносії.

Те, що вирощування городини впродовж цілого року – постійне джерело прибутку, добре усвідомили потужні українські та іноземні інвестори. Зараз теплицями опікуються 25 великих і середніх компаній. Починають розуміти прибутковість цтакого бізнесу і дрібні сільгоспвиробники – фермери та одноосібники.

Про фінансовий бік тепличної справи, сучасні технології вирощування, тепличні сорти та багато чого іншого йшлося на ІІ міжнародному ярмарку «Тепличне господарство», який відбувся у Києві на початку березня.

Ярмарок щедро презентував досвід тепличного господарювання сусідніх Польщі та Росії, далеких Узбекистану та Індії, і звичайно ж гуру тепличного бізнесу - Нідерландів. Відвідувачі цікавилися конструкціями теплиць, системами освітлення, поливу та підігріву, засобами дезінфекції та захисту рослин, новітніми видами добрив, які застосовуються в теплицях, спеціальними сортами овочів, які дають високі врожаї з лютого-березня до жовтня-листопада, а то й цілий рік.

- Українська теплична перспектива лише формується, - зазначив в одній із дискусій на ярмарку почесний президент фахової асоціації «Теплиці України» Володимир Чернишенко. Хоч є в Україні досить потужні господарства, які вже годують населення вітчизняною свіжою городиною весь рік, їх ще надто мало. Іноземні учасники ярмарку в один голос твердили, що у Європі зацікавлені у продукції з України, вирощеної в закритому ґрунті.

Якщо згадати

Наприкінці 1980-х несезонними овочами українців забезпечував потужний тепличний сектор. У радгоспах і колгоспах працювали 800 цілорічних теплиць, 75 великих тепличних комбінатів, понад 2 тис. «весняних» споруд під плівкою. На початку 1990-х років цей напрям господарювання занепав. Відродження почалося лише у 2000-му році.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.