Болгарські фермери продають сечу верблюдів

camel.jpg

У Бургаській області Болгарії в місті Ахелой замість корів на фермах тримають верблюдів. Верблюденят називають як і матір, а коли вони підростуть, то отримають власну кличку. Вони добре її знають – коли підходить час доїння, у загін приводять матір і голосно називають її кличку. Дитинчата самі підходить до виходу і починають ссати молоко. Коли воно піде гарною цівкою, їх відправляють назад у загін, а доярки зціджують молоко у відро.

– Найкращою молочною породою вважається туркменська Аруа з одним горбом на спині. Двогорбі неспокійні й можуть брикнути, плюнути або вкусити. Верблюди – дуже чисті тварини, вони ніколи не житимуть там, де брудно, – розповідає Нізаметтін Джюрі, фермер із провінції Батман.

Верблюдиця народжує раз на два роки, а вагітною ходить 13 місяців. Тоді доїться 18 місяців, потім роблять перерву. На фермі є тільки один самець, якого тримають окремо. У стадо його випустять тільки в лютому – щоб верблюденята з’являлися не раніше березня наступного року. Узимку їх виходжувати складніше.

– У верблюда цінне не тільки молоко, але й сеча. За день дає її 600-1000 мілітрів, яку потім використовують на ліки, – продовжує чоловік.

Утримувати цих тварин нескладно, бо їдять навіть неїстівні для інших тварин рослини. Наприклад, верблюжу колючку. Із неї на зиму роблять ще й сіно та силос, до яких підмішують очерет і кукурудзу. Також вони пасуються на полях полину та бобових рослин – біді, жантак. У зимовий стійловий період, крім сіна, тваринам згодовують концентрати – овес, ячмінь, макуху, висівки по 2-3 кг на добу.

– Коней утримують так само, відпускаючи на «вільні хліби». Вони самі вибирають корисні рослини. Доять самок частіше, ніж верблюдів – по 5 разів на день. За день одна кобила дає 8-9 літрів молока. При цьому ще залишають молоко для лошати – він усю ніч перебуває з матір’ю. Кобила доїться з квітня до кінця жовтня, – уточнює фермер.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.