Крила качкам обрізують ножицями для металу

podrezat.jpg

– Усе літо качки ходили пастися на ставок, а тепер мені просто біда. Боюся, щоб не полетіли слідом за дикими у вирій. Сусідка недогляділа, і в неї втекло зо два десятка качок. А це ж скільки грошей і нервів пішло, поки повиростали за літо, – розповідає Ніна Фролова із села Лип’янка Шполянського району Черкаської області.

Господиня, навчена досвідом сусідки, обрізала своїм качкам крила.
– Підрізати треба не два, а тільки одне крило. Буде дисбаланс при зльоті, і птиця хоч і зможе літати, але невисоко, – пояснює Юрій Лісовий, столичний ветеринар. – Не можна повторювати таку стрижку частіше, ніж один раз на рік. Щоб пір’я встигло нарости й не пошкодити качці крило. Потім птиця звикає до того, що не може літати.

Потрібно сісти на стілець і затиснути качку колінами. Однією рукою розправити пір’я на крилі й знайти махові. За розміром вони найдовші. Відрізати пір’їни до місця, де підстава пера переходить у трубчасті пір’їни. Обрізати на 3-5 сантиметри коротше. Обрізати найкраще ножицями для металу, бо вони важкі й відразу перерізують пір’їну, не роздрібнюючи її. Також крила обрізують міцними кравецькими ножицями або ж садовим секатором. Обрізку треба проводити акуратно, уникаючи залисин. Залишає кілька махових пір’їн на кінчику крила, тоді обрізування буде непомітним. Качці це потрібно, щоб її не оминав качур. Важливо не перегнути палицю й повністю не оголити боки в качки. Варто залишати частину пір’їн, які формують синє «дзеркало». Це блискуча ділянка вздовж заднього краю крила, яка потрібна для розпізнавання птахів свого виду.

– Крила підрізають качкам старше 15-тижневого віку. Гусям – після до 17-тижневого віку. До цього часу повинні пройти всі етапи линьки, – уточнює фахівець. – Найбільше ласі до польотів мускусні качки, або більш відомі як шипуни. Якщо їм вчасно не обрізати крила, то можуть далеко полетіти, що й не спіймаєте. Стежити треба й за гусьми. Вони теж восени поглядають угору й наважуються на втечу.

Найчастіше до вирію зривається птиця, яка з літа не привчена до вечірньої годівлі вдома. Тому ветеринар рекомендує щовечора насипати гусям зерна. Воно має бути приготовлене ще до приходу птиці. Тоді вона знає, що вдома її чекає їжа, і поспішає з берега до свого подвір’я. Якщо з літа птицю не манили зерном, то це можна зробити й восени. Потрібно вийти до річки з качанами кукурудзи й теребити, прикликаючи гусей. Вони вийдуть із води, їх можна буде загнати додому.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.