Бізнес на курах стає прибутковим при стаді від п’ятдесяти голів

kuri.jpg

Іван Вознюк із міста Славута Хмельницької області почав свій бізнес із 3,5 тисячі гривень і вже за два роки мав більше мільйона.

– Першого року купив 350 курчат по 10 гривень. Їм було кілька днів. Ще вклався в корм. Поки виросли, то 30 пропало. Коли їм був місяць, то виніс на базар і продав 120 голів уже по 35 грн. Виручив за це 4200 грн. От уже, вважайте, відбив гроші за курчат і харчі. Залишилося в мене дві сотні курчат. Починаючи з п’яти місяців, курочки вже почали нестися. При достатній годівлі кожна несе 300 яєць на рік. За рік десь 150 курок нанесли 50 тис. яєць. Десяток, залежно від сезону, коштує 27-30 гривень. От і виходить понад мільйон, – пояснює Іван Вознюк. – Але звідси ще треба відрахувати вартість корму, молодняк, витрати на курник тощо.

У середньому за змішаної годівлі курка з’їдає за рік 36 кілограмів комбікорму або зерна. На все поголів’я в Івана Вознюка пішло майже 7 200 кілограмів кормів. За середньоринкової вартості в 5 грн за кг, витрати на сухі корми становили 36 тис. грн на рік. Ще треба врахувати вітамінні добавки, і в підсумку витрати на корм зростуть до 40 тис. грн. Ну й доставка.

– Вигідніше вирощувати від 50 штук курей. Тоді компанії з виробництва кормів продають їх оптом. Виходить заощадити, – пояснює підприємець. – Я цього року ще зменшив витрати. Не купував молодняк, а сам закладав яйця в інкубатор. Мого було замало, то позичив одного в сусіда. В обмін дав йому курчат.

Спочатку планував зробити в приміщенні клітки в 2-3 ряди до стелі й тримати там курей. Але таке утримання підходить для м’ясної птиці. Кури краще несуться за умови вільного вигулу.
– Такий варіант ще й дешевший. Не треба витрачатися на клітки, годівниці та поїлки. Курник зробив із сараю, добудувавши з боку городу прибудову. Утеплив її мінеральною ватою. На кожні 10 квадратних метрів за підлогового утримання можна розмістити 20 курей. На 10 курей необхідний хоча б один півень, – уточнює Іван Вознюк.
Зайві півні та вибракувані кури пустив на тушкованку. Пробував продавати м’ясом, але не пішло. Закривав у півлітрові банки в автоклаві.

– Цього року на пробу зробив п’ять партій тушкованки. Але продавати не поспішаю. Узимку буде вища ціна, – продовжує господар. – Працюємо родиною. Для зручності общипування птиці купили спеціальну машинку. Раніше все робили вручну, то аж пучки опухали й були попечені окропом. Із машинкою легше. Кинув у барабан – і все готово.

Перед початком бізнесу Іван Вознюк мав певний досвід із вирощування курей. Довгий час тримав птицю для власних потреб. Вибрав породи, стійкі до хвороб і хоч не великі, бо не м’ясні, зате несучі. Тримає кури породи леггорн, хайсекс та ломан брауні.

– Для стабільного доходу потрібне вчасне оновлення птиці та місця збуту. Треба завчасно знайти, куди продати товар. Зараз яйця розвожу в районні магазини, щось забирають перекупники. При замовленнях від 300 штук, доставку роблю безкоштовно. Машину треба. І корми привезти й курчаток на базар вивезти, яйця доставити. І краще зразу переробити на газ, щоб заощаджувати на пальному, – радить Іван Вознюк. – Як нема машини, скооперуйтеся з родичем чи сусідом, в якого є. Можна скластися й разом почати. Хоча 4 тисячі – це не такі великі гроші, щоб не зібрати на старт. Потихеньку справа розкрутиться й потрібно купити все своє – і машину, і автоклав, і інкубатор. Головне з чогось почати, а там, дивись, і крамничку домашньої курятини в районі відкриєте.

Іван Вознюк уже оформив свою діяльність. Маючи документи приватного підприємця, можна подавати запит на отримання грошей чи доступних кредитів для підтримки малого бізнесу.

Послід купують овочівники

– Додаткову вигоду отримую від продажу курячого посліду, бо ж його немає куди подіти. Спочатку сусіди на дачі розбирали. Потім став продавати фермерам на добриво. Першу партію два місяці перевіряли на вміст шкідливих добавок у кормах курей. Від цього їхній врожай міг пропасти, – каже Іван Вознюк.
Органічний послід фермери купують по 30 гривень за кілограм.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.