Мисливського пса дресирують із двох місяців

gun-show.jpeg

Щоб отримати більше азарту, радять вибрати гончака чи лайку. Для спокійнішого полювання підійдуть спанієлі. Вони добре знаходять дичину й легко піддаються дресируванню. Найбільш універсальною породою є континентальні лягаві: курцхаари, ландхаари чи угорські вижлеці. Ті працюють, як тихі шукачі підстреленої здобичі та заразом можуть зайця поганяти з голосом.

– Друг як купив хорта, то з рушниці майже не стріляє. Як тільки вони помічають дичину – женуться за нею, поки не зловлять, і не душать її. Вони витривалі і вміють завмирати в стійці при вигляді дичини. У мене золотистий ретривер Герда. Як тільки бачить, що беру в руки рушницю, то вже стоїть біля порога. Щоб мала гостріший нюх, не годую її перед полюванням 3-4 години, – розповідає Геннадій Семеранко.

Виростає до 40 кг і 60 см. Через такі немалі розміри можна тримати тільки в будинку. Для квартири не підходить. У такому випадку краще знайти бігля. Середня його вага близько 10 кг, а зріст 35 см. Винишпорює качок не гірше великої собаки.

– Тут не вийде схитрувати і звичайного собаку навчити полювати. Мисливської чуйки не можна видресирувати. Тут вона або є, або немає. Працює такий собака до кінця життя. На пенсію не виходить. Не вдається втримати вдома, хоч на прив’язь сади, щоб не біг слідом, – переконує мисливець.

Далі вже поведінка собаки залежить від того, наскільки серйозно його господар підійшов до тренувань. Недогляд господаря призводить до того, що тварина не буде слухатися навіть простих к­оманд. Тоді це вже не помічник, а шкідник. Вихованець має розуміти чоловіка з півслова.

– Перше, що необхідно зробити для нового вихованця, – виділити йому персональне місце. Воно повинно бути закритим ззаду, щоб цуценя відчувало себе захищеним і відкритим спереду, щоб видно було, що він робить всередині, – радить чоловік.

Виховувати під себе мисливець починає собаку з двомісячного віку. За виконання завдання вихованця обов’язково потрібно пригостити. Навіть якщо він повівся неправильно, не варто кричати. Від прояву агресії тварина почне боятися господаря, а не поважати чи довіряти. Через місяць цуценяті одягають нашийник і повідець. Завдяки ньому тварина має навчитися стояти біля ноги господаря. З піврічного віку собака привчається ходити обов’язково поруч, ліворуч від мисливця.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.