Щуку восени ловлять на джигітів

shchuka.jpg

– Рибалка у вересні буде вдалою, якщо кілька днів підряд стоїть однакова погода. Особливо, коли після перших похолодань наступає бабине літо. Дотримуюся цього правила вже десять років і жодного разу не помилився, – розповідає Ігор Васильчишин із міста Здолбунів Рівненської області. – Не скажу, що ловлю там цілих китів, але щоб нагодувати сім’ю та наморозити на зиму – вистачає. Ще, буває, й сусіда підгодовую. На лід не виходжу. У дитинстві провалився під нього, тепер ногою не ступаю.

Риба краще клює під час опадання листя берези

Наприкінці вересня вже майже не ловиться сом чи карась. Зате для щуки золота пора, в неї якраз починається сильний жор. Особливо добре вона клює в хмарний день при легкому південному вітрі. Шукає рибу в місцях із рослинністю і затопленим кряжем. Коли тепла погода, риба залягає ближче до берега, а коли холодно – на глибині. Так як вода стає прохолоднішою, щука вже більше йде на глибину.

– У щуки починається активне запасання жиру, коли починає облітати листя з берези. Цю особливість розповів мені один рибалка з іншої області, з яким випадково познайомився на річці. Не знаю, чи це збіг чи просто прикмета, але працює, – переконує чоловік.

Найкраще ловити щуку восени на дальній закид або з човна. Для ловлі з берега Ігор Васильчишин бере вудилище завдовжки до трьох метрів і тест вагою 40 г. На вудилищі мають бути безінерційні котушки, щоб зручно робити далекі кидки. Діаметр волосіні – 0,28 мм. Для човнової рибалки вудилище можна брати коротше. Щоб не плавати дарма по всій річці, вибирає місця, де ями чергуються з підводними пагорбами. Також підходять тихі вири або глибокі ями, на дні яких б’є кілька джерел. Добре риба клює й біля опори мостів.

На спінінг чіпляють мертву рибу або жабу

– На рибалку збираюся, як діти в школу. Продумую кожну деталь. Одягаюся в камуфляжний костюм, бо поменшало водоростей, вода перестала цвісти й риба все добре висікає. Стає дуже обережна та ляклива. До того ж корму ще вдосталь. Тому вона сита й вибаглива. Треба ще придумати, чим би таким її підманути, – уточнює рибалка.

Для спінінга найкращою насадкою вважається мертва риба або невелика жаба. Крім живця, риба добре клює на штучні приманки.

– Коливні блешні є найбільш вживаними приманками. Вони спочатку пірнають униз і різко піднімаються до поверхні води. Блищать у товщі води, як жива безпорадна рибка. Не важливо, якого вони кольору. Головне – не блискучі. Щука не любить дзеркальних поверхонь. Якщо такі трапляються, то затираю їх наждачним папером. Добре, щоб поверхня нагадувала луску. Від цього у воді виникають додаткові коливання. Але якщо вода вже дуже каламутна, то купую лимонних чи інших кислотних кольорів. Інакше риба її просто не побачить, як би та не вібрувала, – уточнює Ігор Васильчишин.

Пінополіуретан легко виплутується з корчів

На осінь рибалка вибирає блешні більших розмірів. За літо щука виростає, і приманка теж має бути більшою. У вересні можна експериментувати з різними приманками, наприклад, із тими, які досі не використовувалися.

– Щука найкраще відгукується на джигітів. Ця приманка мене ще ніколи не підводила. Виманювала рибу з такої глибини, куди попер ніколи б не дістався. Джиг-головка – це вантаж із свинцю, з приєднаним до нього гачком, куди чіпляю різні приманки. Вибираю у формі чобота, а не кулі. Бо кулеподібні падають на дно набік і підсічки виходять пустими, – продовжує чоловік.
Чіпляє до головки приманки силіконовий віброхвіст чи твістер із зігнутим хвостом, які ніби «грають» у воді. Вони бувають продовгуваті, ребристі чи з надрізами на тілі.

– Якщо у воді багато кущів і ризик заплутати та загубити приманку, краще брати не силіконові, а пінополіуретанові. Вони добре виплутуються в корчах та смітті. Якщо й не зможуть, то їх не так жаль, бо вдвічі дешевші, – ділиться рибалка.

Закидає вудилище з джиг-приманкою повільно горизонтальною, а не у вигляді падіння. Щука краще реагує на таку ступінчасту проводку.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.