Глоксинію в жовтні готують до сплячки

photo_2018-09-19_12-40-48.jpg

– Глоксинії не можуть обійтися без зимового сну. Інакше почнуть витягуватися і не цвістимуть. Готую їх до сплячки вже з жовтня, – розповідає Марія Ярош із міста Вижниця Чернівецької області. – Думала, буде моїм глоксиніям гаплик, коли виставила їх минулого року пересаджені на зимівлю в горщик і забула під лавкою надворі. А зверху по них курчата потопталися. Зробили такі собі сідала. Відразу пересадила в новий ґрунт, навесні квітки ожили.

Глоксинія – багаторічна кімнатна рослина. Квітки в якої схожі на махрові дзвіночки по 10 сантиметрів у діаметрі. Розпускаються один за одним і цвітуть цілим букетом із травня до вересня. При оптимальному догляді на одній рослині зацвітає 6-20 квіток одночасно. Бувають фіолетового, червоного, малинового кольору з білими хвилями по краях. Листки великі, до 20 см, яйцевидні, темно-зелені, бархатисті.

– Завезли цю квітку до нас із Бразилії, але вона вже настільки прижилася, що навіть не реагує на перепади температури, – продовжує жінка.
Стан спокою в глоксинії триває 2-3 місяці. Прокидається і йде в ріст у лютому. До травня нарощує листя й потім цвіте до осені. Із кінця вересня вазон не підживлюють і навіть не поливають. Він поступово готується до зими. Листя починає поступово жовкнути та сохнути. Тоді його обрізують, щоб висота стовбура над землею була не вище одного сантиметра. Після цього викопують бульби й акуратно очищають від землі, щоб не пошкодити паростки. Садять у нову землю і ставлять в темне місце на відпочинок.

– Є ще один спосіб зимівлі глоксинії. Після викопування цибулин кладуть у поліетиленовий пакет із річковим піском і мокрою тирсою, – уточнює господиня.

Щоб розмножити квітку, відрізує кілька листків і ставить у воду, аби пустили корінці. Пересаджує їх у півлітрові пластикові стакани з-під пива чи сметани. За місяць вони вкорінюються й починають рости.

– Щоб прискорити процес утворення корінців, стаканчик із рослиною накриваю скляною банкою або замотую в прозорий пакет. Це підвищує температуру ґрунту й створює ефект теплиці. Після вкорінення накриття знімаю, – уточнює Марія Ярош.

Посаджену рослину ставить на підвіконня, де багато розсіяного світла. Від прямих сонячних променів листя обпікається. Глоксинія любить вологу, але щоб вода не потрапляла на листя. Тому її не обприскують. Раз на два тижні підживлюють комплексними добривами для кімнатних квітучих рослин. Квітці підходить готовий ґрунт для фіалок або бегоній. Він легкий і містить торф.

– Із глоксинією немає проблем у догляді. Та якщо листя стає зморщеним і з коричневими кінчиками, то ставлю горщик у воду на 10-15 хвилин, – уточнює квітникар.

Марина БОНДАРЕНКО/strong>

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.