Юрій Лисюк зловив велетня на горох

38689021_2129647573918459_6616737568660652032_n.jpg

– Спіймав такого товстолоба, що розбирав його, як кабана. Заважив тридцять кілограмів. Луску чистив болгаркою. Настільки було важко на руки робити це ножем. Знайомі, коли ловлять схожу трофейну рибу, то чистять її водними пилососами із сильним напором води, яким ще машини миють, – розповідає Юрій Лисюк із села Бабин Іллінецького району Вінницької області. – Це мій рекорд цього року. Клюнув на варений горох на гачкові. Зварив його, щоб зернини не розварилися, а тільки розм’якли.

Юрий Лисюк спіймав товстолоба вдень в місцевому ставку. Важко було витягати рибу з води, то просив допомоги в товаришів. Потім рибу розібрав на шматки й поклав у морозилку. Голову пустив на уху. На цю ж наживку влітку ловив коропа та білого амура. Не поспішав за товстолобиком бігти зранку. Упіймав його вдень на човні. Каже, що водяться вони зграями. Щоб підійшли поближче, користується технопланктоном.

– Товстолоб вважався невловимим, поки не придумали технопланктон. Це приманка у вигляді таблетки з корму. Побачив її у відео в інтернеті, як її рибалки розхвалювали. Виявилося, що вони мали рацію. Щоб її не купувати, роблю сам. Нічого складного й усе натуральне. Виглядає він як спресована таблетка з корму, яка у воду розтає й створює каламутну хмару навколо гачків, – продовжує чоловік.
У рівних частках змішує манку, сухе молоко, горохове та вівсяне борошно. Сухе молоко можна замінити на цукрову пудру. Вони служать натуральним клеєм, який тримає приманку вкупі. Додає ароматизатор ванілі, кориці чи суниці садової. На них товстолобик реагує найкраще.

– Якщо додаю сухарики або печиво, то їх спочатку підсмажую на сковорідці для яскравішого аромату. Непогано на товстолобика діє й перемелена ряска, яку підсушую в мікрохвильовці. Тоді її додаю до решти інгредієнтів, – розповідає рибалка.

Додавши води, доводить до стану дуже густого тіста. Затрамбовує його в футляр від фотоплівки. У центр вставляє паличку від чупа-чупса, щоб вийшов отвір. Підсушує надворі, виймає з форми, ставить на повну потужність мікрохвильовки на 30 секунд.

– Щоб упіймати крупнішу рибу, вішав по кілька таблеток за раз, як намисто. Тоді незручно було закидати жилку. Додумався ліпити не таблеткою, а у формі більшої бочечки, – розповідає Олександр Харчук із селища міського типу Єланець Миколаївської області. – Щоб гачок не падав на дно, кріплю до нього шматок пінопласту діаметром 6-8 мм. Товстолобик не шукає їжу на дні. Основною його їжею є планктон, який риба фільтрує великим ротом. Як тільки вона бачить каламутну пляму у воді, відразу туди ж пливе. Її якраз і робить технопланктон.

Серпень і початок вересня є кращим періодом для вилову товтолоба. Він тоді найактивніше харчується.

– Технопланктон чіпляю до годівниці у вигляді пружини з протизакручувачем. Вона має важити 40-60 грамів. Повідець роблю з жилки діаметром 0,25 міліметра, завдовжки 20-30 сантиметрів. Гачок найкраще брати № 12-18, який обов’язково повинен бути легким і дуже гострим. Якщо ловити цю рибу на вудку, вудилище має бути не менше 3,5 метра. Як тільки товстолобик почав клювати, не можна різко рвати на себе вудку. Краще плавно потягнути, щоб риба зачепилася, – радить чоловік.

Поплавець вибирає прозорим, щоб не відлякати товстолобика. Можна спробувати таку снасть, як «паличка товстолоба». Це металева конструкція розміром із долоню. Унизу кріпиться вантаж, далі йде маленька рама, на яку кріпляться повідці. Далі йде технопланктон і поплавок. Усе це можна закидати як спінінгом, так і короповою вудкою.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.