У вересні захищають город від білого метелика

gallery_3.jpg

– Цього року погода наробила людям чимало бід. Мало того, що спершу все спалило, а потім залило. Так ще й посприяло активному поширенню американського білого метелика, – бідкається Федір Костюк, агроном із міста Сокиряни Чернівецької області. – Коли спека й багато дощів, цей шкідник дуже швидко розмножується. Гусениці народжуються через 4-5 днів після яйцекладки, і їхня кількість миттєво збільшуються.

Такі спалахи спостерігаються в усіх регіонах країни. Бо до 2018 року площі насаджень, де були карантинні обмеження щодо американського білого метелика, поступово зменшилися. За останні 5 років майже на 20 тис. га.

– Метелик має білі крила й чорну голову. Самки крупніші за самців. Кожна з них відкладає 400-800 яєць. Після вилуплювання гусениці розповзаються на відстань 20 м і осідають на овочі та фрукти. Уже з ними транспортуються по різних областях і там заражають нові території. Також шкідник заляльковується в тріщинах під корою дерев, у сухому листі, рослинних рештках, тріщинах будівель, парканів, – уточнює чоловік.

– Американський білий метелик пошкоджує понад 300 видів рослин. Найулюбленішими для нього є вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива та яблуня. Як тільки побачили на них павутиння, треба відразу обробляти пестицидами та агрохімікатами, – продовжує спеціаліст.

Федір Костюк розповідає, що завдяки вчасній ревізії фітосанітарних інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області вчасно виявили шкідника й знищили в Городенківському та Тлумацькому районах. У Городенківському районі обробили поля в селі Олієво-Королівка, а в Тлумацькому – у селі Живачів.

Рекомендує оглянути городи та садки щодо наявності гнізд білого метелика. Зрізати їх і спалити разом із гусеницями. Пошкоджені й прилеглі здорові рослини в радіусі до 50 м обприскати інсектицидом. Наприклад, препарат Карате 050 ЕС – 50 г на 1 л води. Обробляти з розрахунку 0,2 л на 1 га. Боротися з гусеницями метелика можна також інсектицидами Актара, Дурбасан чи Золлон.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.