На перепела йдуть із дзвіночком

hunter28.jpg

– За цим копанням картоплі мало не пропустив сезон полювання на перепілку. Вона відлітає в кінці вересня, і міг легко його проґавити. Тут немає коли чухатися й чогось чекати. Пурхнуть собі вночі в теплі краї, і тільки руками сплеснеш, – жаліється Іван Кострич із селища міського типу Турійськ Волинської області. – Перепілка хоч і невелика пташка, зате ловиться легко. Вона майже не літає. Більше бігає по землі, а якщо й відчуває небезпеку, то піднімається в повітря не вище 100-200 метрів.

Полювання на перепела відкривається в середині серпня. Використовують дріб №№8, 9 або 10. Усі інші заряди можуть розірвати птицю на шматки. Рушниця повинна мати хорошу різкість пострілу. Мисливець виходить полювати на поля із зернами вівса та проса. Тримаються перепели великими табунами, які щодня прилітають в одне й те ж місце. Тому після попередньої розвідки можна бути впевненим, що наступного дня птахи теж сюди прилетять. Для цього їх пригодовують, розсипаючи зерно. Заходить до місця засідки перепела з боку, протилежного напрямку вітру, щоб птиця не відчувала небезпеку. Собака нюхом чує птицю і стає в стійку. Тоді мисливець дає їй команду злякати птахів. Перепели злітають, і мисливець їх підстрелює. Пес також принесе здобич до ніг господаря.

– Собаки – найкращі помічники на полюванні. Хоча і їм не так просто вполювати цю пташку. Перепел часто притискається до землі й лежить, зачаївшись. Собака зганяє перепілку із засідки. Пташка здіймається вгору повільно й летить до найближчого куща по прямій лінії. Завдяки цьому в неї легко прицілитися, – продовжує мисливець. – На осінь вага перепілки збільшується вдвічі, порівнюючи з весною. Унаслідок такої вгодованості їм важко тікати від собаки.

Якщо в мисливця немає навченого собаки, тоді він має знайти таких же напарників. Пара мисливців прив’язують між собою мотузку, посередині якої чіпляють дзвіночки. Вони мають злякати птаха й виманити зі сховку. Для цього мисливці розходяться в різні напрямки полем, тягнучи мотузку за собою. Позаду йде стрілець, котрий виглядає птахів, що злетіли. Якщо мисливець сам, то один кінець мотузки він прив’язує до кілка, інший – до пояса й повільно проходить навколо.

– Без собаки мисливцеві дуже складно спіймати перепілку. Тільки ноги намучиш. Для полювання на перепела найкраще підходять лягаві собаки, а саме лангхаар, курцхаар або дратхаар. Вони готові ловити дичину в будь-яку погоду. Не зважаючи ні на дощ, ні на град. Збирають дичину, навіть якщо не мають сил лапи тягнути по землі, – уточнює Іван Кострич.

Для полювання із собакою мисливець має мати на нього паспорт. Також державне посвідчення мисливця, конт­рольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї. Мисливці з дозволом зможуть відстрілювати птахів до 31 грудня. І то дозволяється лише в суботу, неділю та середу.

– Мисливці мають право встановлювати свої строки полювання, але в межах визначених законодавством, тобто із серпня до кінця грудня, – каже Юрій Рогожинський, начальник відділу лісового та мисливського господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства. – Більшість наказів, які в нас зареєстровані в управлінні, як правило, визначили відкриття сезону полювання 11-го серпня з 18-ї години. Кожен користувач визначає пропускну спроможність своїх угідь, відповідно встановлюють норми полювання на одного мисливця.

Один мисливець на день може підстрелити двох качок, двох перепілок і двох куликів.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.