Качку ловлять на рибальський гачок і мотузку

Screen1.jpg

Із 12-го серпня о 18-й годині почався сезон полювання на пернату дичину. Закінчиться в кінці жовтня або кінці листопада, залежно від області. На день відкриття сезону полювання найпоширеніші місцеві види качок це крижень і чирок-тріскунець. Вони тоді майже всі вже «на крилі», тобто молодняк гарно літає.

– Коли бажають ні пуху ні пера, то можна навіть із дому не виходити. Такі настанови завжди тільки шкодять, – розповідає Олександр Осіпчук із села Дубище Чуднівського району Житомирської області. – Цьогоріч для пернатих гарна погода. Вони люблять, коли багато опадів. Дощів цього року в другій половині літа хоч відбавляй. Не можемо навіть толком зерна змолотити.

Мисливець має прихопити із собою на полювання державне посвідчення із щорічною конт­рольною карткою обліку добутої дичини і порушень правил полювання, дозвіл на зброю та паспорт на мисливську собаку, де вказані щеплення від сказу. Основний документ – відстрільна картка. Нема хоча б одного документа, то такий мисливець, вважай, браконьєр.

– Якщо мисливець є членом нашого товариства, картка на цілий сезон коштує 150 гривень. Мисливці, які не входять до жодної організації, платять утроє дорожче, – продовжує мисливець.

Дозвіл на користування зброєю видають правоохоронні органи. Його треба поновлювати кожні три роки. Мисливець одягає камуфляжний костюм, щоб бути малопомітним, і на ноги високі чоботи.

– Стріляю тільки в літаючих качок. Вважаю за сором відстріл просто лежачої птиці. Це ж просто вбивство, а не полювання. Якщо таке вже робити, то не треба навіть патрона витрачати, а піти й купити тушку в магазині, – уточнює чоловік.

Найбільш вдале полювання на качок бродовим способом або з підходу. Патронташ підвішується через плече вище, щоб під час броду не намокли патрони. Підходить проти вітру, щоб птиця не вчула запаху людини. Мисливці не мають стояти ближче 100 м один від одного, щоб уникнути нещасних випадків.

– Коли не було грошей на рушницю, ловив її на гачок, як рибу. Цей спосіб тихий і не сполохає птицю, – розповідає Олександр Осіпчук.

Потрібен ніж, гачок і волосінь. Кладе на пеньок цеглу, до якої прив’язує волосінь із гачками для риболовлі. Тоді ножем вирізує тонкі кілки до півметра. На гачок наживляє приманку у вигляді малька риби або шматок сала. Ховається в очерет і чекає, щоб птиця заковтнула приманку. Тоді витягає качку за волосінь і знімає на березі з гачка.

Марина Бондаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.