Пишний цвіт троянд дає настій дріжджів

photo_33.jpg

– Квітки люблю, як дітей. Цього навчилася в мами. Вона ними теж усю хату обсаджувала. Коли до сестри їхав хлопець свататися і не міг на вулиці знайти наш будинок, то люди казали йому йти туди, де найбільше квіток, – пригадує Галина Загура, учасниця співочого гурту «Лісапетний батальйон» із села П’ятничани Чемеровецького району Хмельницької області. – Якби я розбагатіла, то засадила б квітами весь город. У мене його 50 соток біля хати. Не було б тоді в мене картоплі чи кукурудзи, а тільки квіти. Коли чоловік не може мене знайти вдома, то йде відразу до квітника.

У квітнику Галини Загури 40 кущів троянд. Має карликові, звичайні та плетючі. Привозить нові сорти з кожного міста, де буває на гастролях із гуртом. Щоб усі приймалися, застосовує вкорінювач Корневин і в сезон щомісяця підживлює. У серпні підливає настоєм із курячого посліду та дріжджів. Піввідра посліду заливає 3 відрами води і додає 100 г свіжих дріжджів.

– Ото роблю таке добриво і їду на виступи. Поки повернуся за тиждень, воно вже добряче бурлить. Беру літр цієї кваші на 10 літрів води й підливаю троянди. Вони тоді цвітуть пишніше й довше, – ділиться жінка.

Посеред великого квітника чоловік Галини Загури поставив арку, щоб витка троянда мала куди плестися. Біля неї господиня посадила гортензію, щоб був холодок. Також має біля хати з десяток сортів лілій.

– Спішила повернутися з гастролей, щоб застати цвітіння лілій. Приїхала на подвір’я й пішла відразу до квіток. Тоді ще шести ранку не було. Чоловік у хаті робить мені каву й чекає, а я милуюся ліліями, – розповідає артистка. – А чорнобривці які – зацвіли, як кулі.

Серед весняної групи квітів співачка виділяє тюльпани. Кожен колір вирощує на іншій клумбі, щоб не перезапилювалися. Після цвітіння викопує цибулини, перемиває в марганцівці й висушує. У вересні висаджує назад у землю, щоб зацвіли ранньою весною.

– Маю чорний великий тюльпан, який купила торік у Рівному на виставці. Виростає до метра заввишки. Квітка зацвітає розміром із чашку. Коли вперше зацвів, була на сьомому небі від щастя. Уже першого року на одній цибулині наросло шість менших, – продовжує Галина Загура.

Навколо квітника посадила хризантеми. Общипує кущі так, що стають схожими на кулі. Цього року погода нестабільна й хризантеми зацвіли раніше. Дощі також пошкодили мальви.

– Довго їх розводила. Торік вони прийнялися й зацвіли жовтим, білим, кремовим і рожевим кольорами. А цього літа дощ зробив свою чорну справу, і чим вже не підживлювала квіти, а вони замліли й усе, – бідкається артистка. Сіяла те саме насіння, що й біля церкви. То там буяють пишним цвітом, а в мене одна досада. Наступного року доведеться пересівати. Маю мрію виростити вдома хосту. Це така рослина з дрібним цвітом, але пишними широкими листками.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.