Наприкінці серпня висаджують мускарі

photo50.jpg

Мускарі ще називають мишачий гіацинт. Це бордюрні квіти, які зацвітають одразу за підсніжниками. Найчастіше зацвітають синім, фіолетовим і білим кольором. Рідше можна побачити рожевий цвіт. Мають сильний мускусний запах. Для пишного цвітіння їх треба вже зараз садити в землю.

– Особливо увагу привертають тим, що навколо ще голі дерева та кущі, а мускарі вже розпустився й цвіте, – розповідає Наталія Волочай із міста Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Жінка вирощує вірменський мускарі заввишки 10-20 см. Він виглядає як колоски з дрібними блакитними чи фіолетовими квітами, об’єднаними в суцвіття. Також має мускарі широколистий. У нього листя ширше ніж у тюльпана. Є махрові сорти.

– Махровий мускарі Блю Спайк має в гроні не 60-100 квіток, як звичайні сорти, а близько 150. Не менш красивими є сорт Крістмас Перл і Фентезі Кріейшн. А квіти білого Вайт Роуз Бьюті більше схожі на грона перлинок, – продовжує квітникар.

Триває цвітіння мускарі близько трьох тижнів. Догляду майже не потребує. Достатньо поливати у велику посуху й виривати бур’яни. Викопує цибулини із землі, коли посохнуть листки.
– Мускарі викопую не щороку, а раз на 3-4 роки. Коли їм треба оновити місце або розділити цибулини на дрібніші. Їх за кілька років наростає 20-25 штук, – уточнює Наталія Волочай.
Ділянка має бути з пухким ґрунтом і захищена від протягів. Землю, коли перекопує, підживлює перегноєм або компостом – 4 кг на 1 метр. Свіжий гній брати не можна, бо спалить рослини. Цибулини цієї рослини дрібні, тому садить не по окремих ямках, а в траншею. Для більших робить глибину 7 см, для дрібніших – 3 см. Між цибулинами робить проміжок 4-5 см. На дно насипає річковий пісок шаром 2 см. Він дренуватиме коріння росли, щоб стікала зайва волога й не застоювалася. Потім засипає землею, поливає й мульчує торфом.

– Мускарі може вражати огіркова мозаїка, яку розносить попелиця. Листки скручуються в трубочку або вкриваються білими плямами. Заражені викопую і палю. Бо вірус живе в цибулині й може передатися іншим рослинам. Щоб звести попелицю, розводжу 2 чайні ложки рідкого мила або засобу для миття посуду в півлітрі води й обприскую цим клумбу, – ділиться господиня. 
У рослин, які ще зарано пересаджувати, обрізує грона. Листя залишає до морозів, щоб цибулини набралися сили. На зиму їх нічим не накриває. Це досить морозостійкі квіти.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.