Дзвінок для в’язя роблять з гільзи мисливського патрону

fishing.pro_.jpg

Максим Олешко з міста Славута Хмельницької області радить за в’язем йти в серпні. Тоді спека потроху спадає і він стає ненажерливим.

– В’язя важко знайти й тим паче потім витягнути. Він тихо підкрадається до наживки й потім різко тягне її донизу. Його найлегше впіймати, коли той снідає. Не пізніше дев’ятої години ранку. Далі він уже не клює на приманку, – розповідає Максим Олешко.

Найчастіше в’язь осідає в ямах під обривистими берегами, біля паль мостів, під плотами чи під гілками дерев, що впали у воду. Ця срібна риба нагадує крупного голованя завдяки червоним плавникам. Вважається всеїдною. Виростає 40-50 см завдовжки і вагою 3-4 кг.

– Уранці ловлю поплавковою вудкою. Для нічного заходу беру донну з наживкою хробака або м’яса раку. Вибирає або перші години після заходу сонця, або за кілька годин перед світанком. Тоді в’язь оживає, – продовжує рибалка.

Щоб риба краще підходила до берега, використовує підгодівлю. Робить її з панірувальних сухарів крупного помелу, вареного пшона, опаришів чи мотиля. Можна замінити на кульки з вареної пшоняної та перлової каш. Скачує їх у кульки впереміш із землею, щоб підкормка швидше опускалася на дно й не розпадалася. Риба припливає на її запах, але не підбирає з дна, а намагається заковтнути ту, що на гачку.

– В’язь не вміє піднімати корм із самого дна. Підбирає тільки той, що піднявся вгору, – уточнює чоловік.
Із штучних приманок непогане клювання на мікроблешні, джиги, мушки та воблери.
– Помітив одну особливість – в’язь краще клює на чорні блешні. До цього їхньому кольору мало приділяв уваги, – зазначає Максим Олешко.

На в’язя бере волосінь діаметром 0,3 мм, повідець – 0,2 мм, гачки № 5-7.

– Бачив, як рибалки по сусідству кріпили до жилки дзвіночок, що сигналізує про клювання. При неправильному підвішуванні риба відчуває загрозу й випльовує наживку. Я роблю дзвіночки зі стріляних рушничних гільз, які беру в знайомого мисливця. Усередину кріплю гайку на повідку. Такі дзвіночки найбільш чутливі навіть щодо слабкого торкання риби до наживки, – ділиться рибалка. – Щоб закріпити жилку до верхньої частини гільзи, припаюю «крокодильчика» з надітим на зуби кембриком. Кріплю на 25-30 сантиметрів нижче від кінчика вудилища.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.