Борошнисту росу з огірків виводять содою

powde03.jpg

– Посіяла огірки влітку другий раз, щоб восени мати молоденькі. Якраз місце після часнику звільнилося. А на них напала борошниста роса. Кущ весь став аж сивим, – жаліється Наталія Краснова із селища Козельщина Полтавської області. – Добре, що свекруха підказала, як врятувати посіви. Щоб не труїти плоди хімією, обробила їх розчином із соди. Вона також захищає листки від пожовтіння та стебла від всихання.

На 1 л теплої води додає по 1 ст. л. харчової соди, олії та натертого господарського мила. Вода має бути не вище 50 градусів, щоб сода не втратила своїх властивостей. Розмішує й обприскує раз на тиждень уранці та ввечері. Від всихання пагонів у 10 л води розводить 1 ст. л. соди. Поливає розчином під корінь рослини.

– Винила себе, що недоглянула городини. Але ж недавно пройшло стільки дощів, що на город не могла ногою ступити. Аж галоші засмоктувало, як у болото. Крім цього, ще й гудина почало наростати. А росі тільки того й треба. Підвищена вологість і погана вентиляція тільки на руку цьому грибкові, – продовжує господиня.

Якщо ніякі вже засоби не допомагають, можна зробити розчин із колоїдної сірки. Розводить її 40 г у 10 л води. Обприскує огірки раз на тиждень з усіх боків у похмуру погоду.

– Щоб не мучитися самому і не підставляти рослину під удар, варто робити профілактику. Розумна господиня навіть бур’янам знайде застосування, – розповідає Марія Краснова, свекруха Наталії. – Дрібно їх нарізую й заливаю гарячою водою в пропорції один до одного. Настоюю три дні, проціджую та бризкаю огірки вечорами.

Можна це зробити й з кропивою, яка володіє протигрибковими властивостями. Покришити 200 г жалкої кропиви й залити 2 л окропу. Коли відвар охолоне, долити ще 8 л. Почекати три дні, щоб настій забродив, і тоді й обприскувати грядки.

– Коли рослина почне плодоносити, обробляю екологічно чистим препаратом «Фітоспорин». Інакше зразу на корінь захворіє, бо зараз пік хвороб. Цей засіб має в своєму складі біофунгіциди, які створені на основі бактерій. Вони уповільнюють ріст грибків. Продається в пакетику. Розводжу його за інструкцією, яка є на упаковці. Допомагає при багатьох захворюваннях рослин, тому й потрібна різна пропорція, – розповідає Марія Краснова.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.