Українським жінкам-фермерам дадуть гранти з Канади

74_main.jpg

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва спільно з Канадою запускає програму грантів для жінок, що розвивають бізнес на селі. Проект працює з виробниками плодоовочевої продукції із Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. На програму розрахований загальний бюджет у 50 тис. канадських доларів, але на кожну заявку – не більше 10 тис. Вони будуть спрямовані на поліпшення методів виробництва і технологій, збільшення прибутку та покращання умов праці. Гроші на це дає Міністерство міжнародних справ Канади та Ізраїльське агентство міжнародного співробітництва.

– Міжнародний економічний центр встановив, якщо до міжнародної торгівлі додатково залучити 10-20 відсотків жінок, то до 2020 року можна подвоїти ВВП, – розповіла Наталія Микольська, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України. – Людина, яка отримає ці кошти, повинна розуміти, що це не просто безоплатно. Ми і вони повинні чітко знати, на що витрачатимуться ці гроші та на які показники вони вийдуть.

Подальше фінансування залежатиме від аналізу проектів, які виграють гранти, і наскільки ефективно вони втілюватимуться. Підтримку отримають лише зареєстровані бізнеси й також ті жінки-підприємці, у кого поки немає фінансової історії, але вони побажають зареєструватися, вийти з тіні й платити податки.

– Більшість плодоовочевого бізнесу сьогодні перебуває в тіні. При цьому лише 20 відсотків власників в ньому жінки. Пропонуючи їм гранти, організатори проекту не ставлять ніяких рамок. Головне, щоб допомога впливала на підвищення прибутку бізнесу, – підкреслив Дмитро Ніколаєв, менеджер проекту.

Оформлення кожної заявки можна зробити онлайн. Як це зробити, навчать представники програми на спеціальному тренінгу. Згідно з опитуванням організації, більшість жінок-підприємців у сільській місцевості мають доступ до інтернету, але лише 3 відсотки відповіли, що користуються ним для розвитку власного бізнесу.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.