Із початку серпня відкривається сезон полювання на кабанів і качок

kaban_z_1_600.jpg

– Вистежити кабана в цьому сезоні буде неважко. В останній місяць стільки налило дощів, що земля добре промокла, і буде гарно видно сліди кабана. А вже чи вполює мисливець звіра, залежить від його майстерності, – переконує Ігор Островський із міста Березне Рівненської області.

На кабана Ігор Островський полює з гладкоствольної рушниці з кулями не менше 32 г. Вони мають швидко перезаряджатися, щоб кілька разів вцілити в кабана. Тому краще не брати напівавтомати і помпові рушниці. Вони складно перезаряджаються. Із нарізної зброї вибирає з калібром не менш 7,62 мм.

– Сезон полювання починаю відразу з кабана, а не з дрібної дичини. Не розумію, як цілий день бити ноги заради якоїсь худої качки. Стріляю завжди в кабана, який йде останнім. Це, скоріше за все, самець. На них відстріл дозволений із початку серпня. На самок на місяць пізніше, – продовжує мисливець. – Головне поводитися як миша. Навіть найменший скрип може сполохати цього звіра. Тому ніяких пчихів, покашлювань чи навіть шелестіння одягом.

Кабан погано бачить, але дуже гарно чує. Виходить на узлісся, зупиняється, прислухається й тоді проходить уперед. Коли звір спокійний, то помахує хвостом. Якщо застигає з витягнутим у струнку хвостом, – подає сигнал небезпеки й через секунду втече. Полювати можна вистежуванням у засідці або з вишки.

– Ніколи не сідаю по тих вишках. Це найменш спортивний спосіб полювання. Більш звичайний відстріл звіра в місці, де його спочатку пригодували. Усе одно, що прийти до ведмедя в барліг і застрелити його. Ці вишки будують на краю поля біля лісу, щоб не бути помітним для тварин. До того для будівництва беруть тільки місцеві дерева. Привезені матеріали кабан обов’язково зачує й не ступне на це поле. Я більше люблю вистежувати кабана. Тоді прокидається більший азарт. Чую, як у голові аж вени пульсують, – продовжує чоловік.

Вистежує кабана на кормових полях або на кабанячих переходах. Найчастіше кабани влітку бувають на полях, засіяних вівсом. Якщо такого поблизу немає, шукає переходи. Кабани не люблять відкритих місць і йдуть на поля, які щільніше прилягають до лісу. Там поблизу сідає в засідку.

– Із засідки не можна стріляти по тварині, що біжить. Треба виждати, коли зупиниться і стане боком. Цілитися треба в шию або голову за вухом. Інакше тварина просто пораниться і її треба буде шукати в лісі. У такому стані вони дуже небезпечні. У нього товста шкура й шар сала. Тому стріляти треба в певні місця. Можна ще в область серця, тобто за передньою лопаткою, – радить Ігор Островський.
Після попадання, навіть до лежачого нерухомо кабана, не можна підходити. Краще ще раз вистрелити в голову, інакше звір може підірватися й побігти на людину.

– Якщо підійшли занадто близько й тільки поранили кабана, треба тікати. Тільки не відразу, а поступово відступивши метрів 30 метрів. На такій дистанції навіть дуже великий кабан не побіжить за мисливцем. Якщо ж між ними 5-10 метрів, треба бігти щодуху й шукати дерево. Тільки вибравшись на нього, можна залишитися в живих, – уточнює чоловік.

Радить перед виходом на полювання потренуватися із штучною мішенню. Намалювати на фанері чорною фарбою силует кабана, поставити його на поле і постріляти в різний час доби. Бо полювати на кабана треба після обіду, і там можуть застати сутінки. Щоб мисливець був підкований і влучив у кабана, має добре його розгледіти. При прицілюванні краще не дивитися в бік заходу сонця. Ця ділянка неба завжди найсвітліша, і при переведенні погляду на темний бік поля очам потрібно багато часу для звикання.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.