Старий холодильник переробляють на сушарку

maxresdefault.jpg

– Пробував зробити сушарку для ягід, яка б працювала від сонця. Щоб його притягнути саме до пристрою, навіть оббив його чорною поліетиленовою плівкою. Але сонця в нас не вистачає. Тому збив дерев’яний ящик 1,5 на 1,5 метра і встановив у стінці ящика калорифер. У середині ящика набив планки на протилежних стінках і поклав на них металеві решітки з фруктами, – розповідає Іван Колій із смт Борова Харківської області.

За 2-3 дні господар висушував 4 відра яблук. Але треба зважати на те, що калорифер братиме чимало електрики, а фрукти окислять решітки. На сушарці залишатиметься шкідлива речовина. Тому металеві решітки чоловік згодом замінив на дерев’яні. Ощадливішу сушарку і з більшим об’ємом сушіння можна зробити зі старого холодильника.

– Щоб не іржавів холодильник у гаражі, переробив його на сушарку ягід. З нього вийшов корпус для сушарки. Хоча можна й брати шафу чи тумбочку. Тоді спочатку їх слід промастити оліфою або лляною олією і добре висушити. Так сушарка довше прослужить і менше вбере вологи, – розповідає Юрій Гринюк із міста Нетішин Хмельницької області. – Моя сушарка витрачає мало електроенергії, а автоматика сама підтримує потрібну температуру. Продукти висихають завдяки випаровуванню води з їхніх волокон. Для цього потрібно тепло та обдув, який звільнятиме стінки продукту від накопиченої вологи. Виносити її за межі сушарки.

Із холодильника вийняв мотор, компресор і морозильну камеру. Очистив в рукавицях корпус від скловати. Для збереження тепла стінки корпуса оббив фольгою. Щоб випаровувалася вологість із продуктів, має бути гарна вентиляція. Для цього дрилем зробив отвори в корпусі на даху та дні. Так повітря буде надходити і виходити. На дно встановив металеву дрібнопористу сітку, куди й прикріпив вентилятор, оснащений двигуном. Нагріте повітря піднімається вгору, проходячи через фрукти і овочі, і виходить через отвір у даху. Вентилятор можна зняти зі старої техніки чи замінити лампами розжарювання. Їх потрібно 2 із потужністю в 150 Вт. Краще взяти термостат, де вже є вбудований у вентилятор.

– Я одним пострілом убив двох зайців. Потрібен електровентилятор і електронагрівач, його ще називають тен. Купив у магазині побутової техніки пластиковий «дутик», тобто теплоелектровентилятор. У ньому вже є і тен, і вентилятор. Оптимальна температура для сушарки – 40 градусів. Можна й трохи більша, але не вище 55 градусів, – уточнює майстер.

Встановив дві лампочки: одна показує, що сушарка взагалі включена, а друга вмикається, коли тен працює. Щоб двері старого холодильника міцно притискалися, прибив на них гачка. Решітки для фруктів зробив із дерев’яних рамок і москітної сітки, яку міцно натягнув і скріпив меблевим степлером.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.