Восени очікують на план розвитку бджільництва

31245.jpg

– Цього року бджільництво перебуває під загрозою. Річ не тільки в обробці полів хімічними препаратами, а й у знищенні медоносів. Раніше сільськогосподарські підприємства більше приділяли уваги сівозміні та посівам медоносів. Також садили липу. Гектар дерев дає тонну меду. А рекордсмен серед медоносів – це акація. З 1 гектара насаджень збирають 1,5 тонни меду. Але через подорожчання газу люди почали вирубувати акації на дрова, а щоб наросли нові дерева, йде 10-15 років. Не поставиш же охоронця біля кожного дерева. Слава Богу, що пилки ще не дісталися Дніпрових круч біля Канева. Туди пасічники везуть вулики з усієї України. Там акції садили масово для зміцнення круч. Акація пускає коріння глибоко в землю й таким чином укріплює береги, – розповідає Олег Шаромигов, голова правління обслуговуючого кооперативу «Бджілка» із села Лемешківка Яготинського району Київської області.

Кооператив «Бджілка» допомогла створити група компаній «Арніка». Також розробила модель, яка має підвищити прибутковість сільських територій.
– Наприклад, одне із сіл, яким опікується компанія, на гривню бюджетних коштів залучає шість гривень інвестицій. Сталося це завдяки інноваціям органічного виробництва, які йдуть спільно з бджільництвом. Це село Омельник на Полтавщині, – уточнює Олег Шаромигов.

У листопаді цього року планується форум, на якому розглянуть розвиток бджільництва в медицині. Для збільшення прибутку продукти бджільництва можна використовувати для лікування людей. Під час форуму потенційні партнери зможуть обговорити деталі співпраці для виведення органічного бджільництва на вищий рівень.

– Кожна бджола – це фармацевт. Вулик – фабрика здоров’я. За розумного використання цієї індустрії можна забезпечувати роботою сотні тисяч людей. Ми вже співпрацюємо з Харківською фармацевтичною академією. Формуємо завдання та технічні умови, її спеціалісти розробляють методи лікування медом, – продовжує Олег Шаромигов.

Пасічник має 8 вуликів, з яких в сприятливі роки отримує по бідону меду. Розповідає, що цього року матиме менше, бо все зацвіло відразу. Також допомагає брату доглядати за пасікою в 100 вуликів. Планує створити племінну пасіку з розведення маток української степової породи. Вона найбільше пристосована до регіональних умов, тому має високу зимостійкість. Щоб заощадити на виробництві вуликів, їх не купуватимуть. Виготовлятимуть у власній столярній майстерні.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.