У селі посіяли тридцять гектарів часнику

chasnyk.jpg

У селі Луковичі Іваничівського району на Волині вже другий рік поспіль сіють часник у промислових масштабах. І навіть будують завод для переробки овочу. Його у вигляді пасти вже постачають на підприємства харчової промисловості. Зокрема, на виробництво ковбас і м’ясопродуктів, напівфабрикатів, у пекарні тощо. Відповідно в селі заснували компанію, яка так і називається «Насіннєвий завод часнику». Гроші на зведення заводу вклав приватний підприємець Андрій Сірко.

– Цьогоріч часник вирощували на площі 30 гектарів. Наступного року вже посадимо більше. Цьогорічна середня врожайність становить 9 тонн із гектара, – розказує Микола Хамуда, керівник підприємства. – Часник садили й зібрали спеціальною технікою. Також у нас поливні машини й навіть є техніка для прополювання та післяврожайної обробки часнику.

Щоб виробництво мало замкнутий цикл, зараз у селі вже закінчують будівництво одного з найбільших в Україні спеціалізованих переробно-складських комплексів для часнику. Він розрахований на зберігання 500 тонн готової продукції.

Компанія «Насіннєвий завод часнику» внесена до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, оскільки спеціалізується на вирощуванні офіційно сертифікованого насіння часнику. Сіють український сорт Любаша різних категорій. Садивний матеріал підприємство вирощує за ліцензією та в партнерстві із селекціонером цього сорту Іваном Захаренком. Також почали займатися сортами європейської селекції.

Створення в селі потужного підприємства й нових робочих місць стало можливим завдяки тому, що фермери Волині об’єдналися й утворили часниковий кластер, щоб вирощувати культуру в промислових масштабах.

Ярослав СОЛОГУБ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.