Держава виплачує гроші за будівництво ферм

cow_credit.jpg

Українські фермери отримали від держави 220 млн грн дотацій на будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів. Це відбулося в межах держпрограми часткового відшкодування затрачених коштів. Її створили для підтримки розвитку тваринництва, збільшення поголів’я й виробництва м’ясо-молочної продукції. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мін­агрополітики. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи агропромислового розвитку обл­держадміністрацій.

Ці гроші спланували у вісім підприємств: у 4 об’єкти свинарства, 2 – птахівництва, 2 – вирощування корів. Вони розташовані у Вінницькій, Волинській, Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській і Хмельницькій областях. Рішення про нарахування прийняли 12 липня на засіданні комісії Мінагрополітики для надання державної підтримки галузі тваринництва. Комісії було надано 9 пакетів документів. Під час їхнього розгляду одну заявку відхилили та направили заявнику на доопрацювання.

– Часткове відшкодування вартості об’єктів надається господарствам у розмірі 30 відсотків вартості об’єкта до 500 млн грн загальної вартості такого об’єкта, завершених у цьому році етапів будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці, доїльних залів, підприємств із переробки молока, м’яса, у тому числі вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією, – розповіла Наталія Дзюбенко, головний спеціаліст відділу виробництва продукції тваринництва управління тваринництва департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики.

Щоб скористатися дотацією за будівництво та реконструкцію ферм, підприємство має подати до Мінагрополітики заявку на електронну адресу info@minagro.gov.ua та поштову: 01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24.

Щоб отримати дотацію, потрібно подати довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком, копію звіту про стан тваринництва за формою 24 станом на 1 число останнього звітного місяця на момент подання документів із позначкою про прийняття органом державної статистичної служби. Необхідна також довідка, чинна на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що конт­ролюються органами доходів і зборів. Також копія документа, засвідчена підписом керівника суб’єкта господарювання, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого об’єкта будівництва, та типову форму N ОЗ-1 «Акт приймання-передачі основних засобів». Ці документи варто подати до 5 жовтня та до 5 грудня комісії Мінагрополітики.

– Надано 2,5 млрд грн на будівництво в країні м’ясо-молочних комплексів, ферм, господарств, в яких люди самі вирощують велику рогату худобу. Це дозволить збільшити український експорт, підвищить конкурентоспроможність експортерів, – повідомив Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Нагадаємо, що селянам також виплачується дотація за утримання корів у розмірі 1500 грн і молодняку – 2500 грн. Станом на липень Міністерство аграрної політики і продовольства виплатило людям 6,7 млн грн за утримання телят та 259 млн грн – за утримання корів.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.