Огірки сіють під хмари

posevogur.jpg

У липні роблять повторний посів огірків. Це врятує погану схожість весняного посіву та забезпечить урожай овочу. Навіть при дружніх сходах і густій зав’язі липневий посів огірків не завадить. Адже це буде врожай на початок осені, коли раніше посіяні корчі вже відплодоносять.
Щоб мати гарну схожість, насіння огірків варто прогріти. Навесні це роблять на теплій грубі. Якщо немає часу чи змоги це зробити, то вистачить перед посівом облити насіння гарячою водою. Так радить Ніна Ємельянова, експерт столичного Клубу органічного землеробства. Обдає насіння перед посівом окропом.

– Колись у давнину жінки насипали насіння в торбину й прикладали до себе поверх сорочки. Зверху обв’язували поясами. Зігрів від людського тіла найкращий, – каже Ніна Ємельянова.

До наукових методів радить застосувати й народну прикмету, яка, за її словами, підтверджується практикою.

– Коли небо без хмар, то й огірки будуть без врожаю. Як небо пусте, то й цвіт такий же пустий. Тому сіяти огірки краще в той час, коли на небі ходять хмари. Неважливо, темні чи світлі, малі чи великі, але мають бути, – продовжує експерт.

Добре родять сорти кущових огірків. Зав’язуються, наче грона винограду. Надійний варіант самозапильних і F-гібридів. Якщо ж огірки прості, то забезпечити зав’язь допоможе прищипування.

– Як тільки рослина дає сьомий справжній листок, треба прищипнути верх. Тоді гудина пускає два бічних пагони. На них теж варто зробити прищипування вершка після появи сьомого листка, – радить жінка. – Тоді буде багато огірків.

Одна з найпоширеніших проблем у вирощуванні огірків – це пожовтіння листа й всихання гудини. Це буває від загущення й нестачі світла в середині куща, але найчастіше від нестачі чи надміру вологи. Та в більшості випадків огірки хворіють на фузаріоз. Це грибкова хвороба. Для профілактики не варто сіяти огірки на одному й тому ж місці. Також потрібно вчасно обробляти рослину, не чекаючи появи перших ознак хвороби.У фазі 3-4 листочків уже можна зробити перший обробіток.

– Повторювати кожних 10 днів. Звісно, це мають бути біологічні препарати чи власноруч зроблені настоянки, – наголошує експерт.

Добре живить огірки настій попелу. Збагачує рослину калієм і захищає від паразитів. Літр молока в суміші з 30 краплями йоду та 10 л води попередить пожовтіння. Лише обприскувати огірки треба ввечері. До води для поливу можна додати соди – 1 ст. л. на 10 л води. Це створить лужне середовище, в якому гинуть збудники грибків. Якщо ж огірки вже почали жовтіти, їх може порятувати обприскування розчином кислого молока чи сироватки із водою в співвідношенні 2 л кисломолочного продукту на 10 л води.

Мирослава МИГИДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.