Розмір помідорів збільшують дріжджами та пасинкуванням

pomidor_pas.jpg

– Помідори вимогливі пані. Як не підживиш їх, то й урожаю не збереш. Торік накупляла модних сортів, а не було чого восени закрити в банки. Забігалася з онуком, якого мені на літо привезли з Данії, то й забула про всі ті добрива. Тепер уже добре дивлюся, чи городині всього вистачає, – жаліється Марія Макаренко із селища міського типу Краснопілля Сумської області. – Не розбираюся в тих добривах. Зараз чого тільки не понавипускали. Роблю своє, домашнє, перевірене з дріжджів. Вони пришвидшують ріст рослин, підвищують стійкість до хвороб і зміцнюють корені.

Розчинає 100 г свіжих дріжджів у 10 л теплої води. Перемішує і ніч настоює в теплому місці. Поливає під кожну рослину по 0,5 л. Підживлює цим розчином помідори раз на місяць.

– Якщо на столі бачу, що лежить почата буханка чорного хліба, то підмішую до цієї суміші ще й її, – продовжує жінка.
Ламає 2/3 хлібини житнього хліба і накладає в трилітрову банку. Доверху наливає теплу воду з розчиненими в ній свіжими дріжджами за попереднім рецептом. Ставить у тепле місце на 3 дні. Тоді настій проціджує і розбавляє водою в пропорції 1 до 10. На молодий кущ виливає 0,5 л розчину, на дорослий – 1,5 л.

– А можна й взагалі не втрачатися. Кропиви під тинами росте немало. Кришу її не тільки свиням чи качкам, а й мішаю з неї підживку. Молоде листя кропиви містить чимало азоту, калію і заліза, – уточнює городниця.
Відро чи бочку на 2/3 заповнює покришеною кропивою. Наливає майже доверху води. Накриває кришкою і настоює тиждень у теплому місці.
На 1 л розчину додає 10 л води. Поливає під корінь по 2 л цією рідини на кожну рослину. За місяць робить не більше 2 підгодівель кропивою.
– Не раз чула від сусідки, що дарма граюся з тими змінами добрив. Радила поливати просто розведеним коров’яком і чекати результату. Але ж з ним можна й переборщити. Не можна робити більше трьох підживлень, – попереджає Марія Макаренко.
За сезон підживлює помідори чотири рази. Чергує органічні добрива з мінеральними. Змішує їх із розрахунку 5 г сірчанокислого калію та 50 г нітроамофоски на квадратний метр площі.

– Помідори ростуть великими, якщо їх пасинкувати. Залишати на стеблі лише два пагони, – каже Ніна Ємельянова, консультант столичного Клубу органічного землеробства. – Але, якщо помідори для себе, а не на продаж, то нема чого їх мучити й травмувати тим пасинкуванням. Тим більше, коли зараз така спека.
Завдяки відмові від пасинкування площа зеленої маси на кущі збільшується й він може зібрати більше роси. Також створюється тінь над кореневою системою, що важливо під час спеки.

– Я не тільки не пасинкую помідори, а й прикопую бічні пагони. Вони вкорінюються, і кущ значно довше плодоносить, – продовжує Ніна Ємельянова.
Щоб від прикопування помідори не вразила фітофтора, городниця уникає контакту рослини з ґрунтом. Усі грядки мульчує. Також ще в травні, коли зароджуються грибкові хвороби, для профілактики обробляє помідори біологічним препаратом від фітофтори.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.