У липні готуються до силосування кормів

sylos.jpg

Силос із кукурудзи – головний молокогінний продукт для корови. На добу можна давати 40-50 кілограмів, – говорить Володимир Жук, завідувач лабораторії заготівлі та зберігання кормів Інституту кормів у Вінниці. – Силосування проводять у серпні. Із цим не треба поспішати. Краще затриматися на тиждень, щоб кукурудза доросла до воскової стиглості. Корм буде поживнішим. Стиглість зерна перевіряють пальцями. Воно не має бризкати під нігтями. Має бути м’яке, але крохмалисте.

Для силосування найкраще підходять кукурудза та сорго. На півдні України цього року через дощі силосування почнуть на 1-2 тижні раніше. У середній смузі, Лісостепу навпаки – пізніше. Там опади затримали ріст силосних культур.

– На корову на рік потрібно 6 тонн силосу. Ця маса виходить з 9 тонн зеленої маси. На коня дві тонни, на вівцю – одна, – підраховує фахівець.
У липні радить починати готуватися до силосування кормів. Викопати екскаватором яму 4 на 4 м і глибиною 2,5-3 метри. Лопатою зарівняти краї. Вистелити дно та боки ями плівкою товщиною 180 мікрон. Зелену масу засипати в яму. Зібрати родичів і сусідів та ногами все втрамбувати. Зверху посипати 3-4 кг солі. Для збереження всіх корисних речовин обробити консервантами. Бувають біологічні та хімічні. Перевагу надають першим за екологічну безпечність і меншу вартість. Після цього силос накривають плівкою. Присипають січкою та землею. Через 60 днів силос готовий, і ним можна годувати худобу.

– Поливати водою його не треба. Так роблять, коли вже суха кукурудза. Особливо в південних регіонах. Для центральних це не потрібна операція, – уточнює Володимир Жук.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.