У липні найкраща пора вполювати самця косулі

Анатолій Білінський завдяки своєму мисливському собаці вполював косулю за день

Степан Мирончук із Луцька називає липень і серпень найкращими місяцями для полювання на косулю. Тільки не самиць, а самців. Самиця до вересня – заборонена здобич. О цій порі вона дбає про дитинчат. А от відстріл самця дозволений із травня по грудень. Їхні роги виглядають, як корона. Тому самець косулі бажаний трофей для кожного мисливця.

– Для мене вполювати косулю було справжнім іспитом. Вистежити її та обхитрити означає бути великим майстром. Треба одягнути камуфляжний костюм і навчитися безшумної ходьби. Косулі дуже полохливі. Біля них навіть стараюся не рухатися. Можуть дременути з місця, навіть якщо почують хрускіт зламаної гілки під ногами, – розповідає Степан Мирончук.

Полювання на косулю може бути облавним, скрадом чи з манком. Пристрій, схожий на свисток. Він видає звук, який самці сприймають за поклик самиці. На нього збуджені самці добре реагують і вибігають з укриття. Найефективніший спосіб із загоничами. Мисливці стоять на місці й чекають, поки до них підженуть звірів. Їх лякають шумом, щоб рухалися до мисливців. Улітку цей спосіб заборонений. Полювання скрадом є найважчим, але й захопливим. Треба вистежити місце, де збираються косулі на харчування. Мисливець повинен вміти ідеально маскуватися і мати залізне терпіння. Не менш важливим тут є запах. Підходять із підвітряного боку.
– Не міг ніяк второпати, чому косулі зриваються з місця, як тільки я їх забачу здалеку. А вийшло, що пшикався спреями від комарів і звірі його чули й тікали, – ділиться Степан Мирончук.

Косулю шукає на великих ділянках, де є кущі або висока трава. Там вони пасуться ввечері або зрання. Найлегше найближче підійти до косуль у дощову та похмуру погоду. У такий час вони охочіше виходять на більш відкриті місця. Там їх і можна вполювати. Для цього роблять укриття. Будують курінь із гілок або викопують невелику яму, одягають камуфляжний костюм і ховаються в засідку. У косуль зір гірший за нюх, тому головне – злитися з місцевістю.
– Помітив одну особливість. У разі небезпеки самки б’ють тричі задніми ногами об землю. Так вони сповіщають інших про мисливця. Тоді піднімають короткий хвіст і розпушують шерсть на сідницях. Вона там біла. У народі її називають дзеркало. Коли біжать здалеку, видно тільки білі кола, які відблискують, як сонячні зайчики, – розповідає Анатолій Білінський із міста Ворзель Київської області.

Косуля – це справжня ракета. Розганяється в бігу на 70 кілометрів за годину та стрибає у висоту до 2 метрів, а стрибок у довжину може бути й до 8 метрів.

– Якщо не прицілився в неї в перші секунди, вже не встрелиш, – уточнює Анатолій Білінський. – Для більшої певності ходжу із собаками, які добре вловлюють її слід. Я дізнаюся про те, де перебуває дичина, ще до того, як вона дремене. Щоб собака мав гостріший нюх, перед полюванням нічим не годую. Інакше стає розслабленим і лінивим.

Вільне полювання на косуль заборонене. Дозволяється тільки з купленою ліцензією в лісництвах. Коштує 200 грн за одну особину. Для порівняння ліцензія на кабана вартує 600 грн. Плюс до цього потрібно заплатити за вбиту дичину. Цьогорічна косуля коштує 3 тис. грн, а дворічна – 4 тис. грн.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.