Пасинки слив укорінюють ввечері

vkorinennya.jpg

У липні не тільки активно збирають ягоди та перші фрукти, а й проводять підживлення кущів та обрізку дерев. Зокрема, розчищають їх від загущення молодими пагонами. Також відрізують ті гілки, які вчасно не підперли й вони зламалися під вагою плодів. Пошкоджують їх і вітер, і град, і сильні зливи. Вчасно прибрані зламані гілки та замащені лікувальними засобами зрізи допоможуть дереву швидше адаптуватися, попередять розвиток хвороб, а також потрапляння інфекцій у сере­дину стовбура через потріскану кору на зламі.

– Вирізую всі гілки, які загущують крону. Їх легко побачити, ростуть всередину. Найбільше достиганню врожаю шкодить поросль. Це молоді пагони, які ростуть під кутом 90 градусів від основної гілки. Вони роб­лять тінь, зменшують потік повітря, доступ сонця до плодів, – пояснює Василь Марценюк із Зінькова на Полтащині.

Пасинки зі слив і вишень, які утворилися біля основного стовбура, можна вкоренити. Таким чином садівник не викидає обрізане пруття, а отримає нові саджанці високопродуктивних сортів.

– Якщо хочете вкоренити пагін, то його треба зрізати, коли він уже набирає червонуватого відтінку. Це якраз у середині літа, – продовжує садівник.
Пагони зрізає гострим лезом. Потім розрізує на кілька живців завдовжки 25-30 см. На кожному з них має бути 2-3 листки. Після обрізки живці ставить у воду зі стимулятором росту на 12-16 годин.

– Так як живці найкраще прикопувати ввечері, а не в спеку, то найкраще нарізати пагони врано-вранці. Якраз за день у прохолодному приміщенні вони нап’ються води із стимулятором, – радить чоловік.

Ґрунт для прикопування готує завчасно. Суміш торфу з піском добре поливає. У день посадки живців – із суперфосфатом. На 10 л води додає 1 ч. л. добрива. Живці садять на глибину 3 см, щоб не закопати нижній листок.

– Щоб живці гарно проросли й укоренилися, їх треба захистити від надмірної спеки та холоду. Тому їх можна посадити в ємність і накрити обрізаними пляшками чи банками. Поставити в затінку, – рекомендує Василь Марценюк. – Через 15-20 днів уже повинні з’явитися перші корінці. Тоді накриття треба зняти. Коли живці вкореняться, висадити їх у відкритий ґрунт.

На зиму живці мульчують, щоб майбутні деревця не обмерзли. Такий спосіб розмноження найбільше підходить для слив темних сортів.

Мирослава МИГИДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.