Груші влітку оброблять препаратом із бактеріями

Валентина Лановенко демонструє груші у власному розпліднику

– Улітку треба стимулювати кореневу систему груш. Від цього вона буде краще вбирати вологу й поживні речовини. Цьому сприяють бактерії з ЕМ-препаратів. Їх так називають, бо містять ефективні мікроорганізми. Такі підживлення практикують у всьому світі. Коли була на навчанні в Ізраїлі, дізналася, що для них рівень гумусу в ґрунті ролі не грає. Вони створюють настільки поживні препарати для рослин, що вони дають рекордні врожаї навіть на їхніх ґрунтах, а вони там такі, що дивно, як там узагалі щось може рости, – каже Валентина Лановенко, президент Академії органічного садівництва, власник сімейного розплідника з вирощування яблунь та груш «Ekogarden» у селі Побійна Жашківського району Черкаської області.

Кожному підживленню свій час. Наприклад, восени при скиданні листя грушу корисно підживити розчином 2-3-річного перегною.

– Крім підживлення, дереву потрібен ще й захист. Хвороби з враженої рослини переносяться на наступний рік. Люди часто залишають дерева напризволяще, буцім самі мають вирости. Така байдужість ще гірша, ніж пропускання внесення добрив, – продовжує спеціаліст.

У середині літа груші найчастіше пошкоджують плодожерка, попелиця, кліщі та американський білий метелик. Останній з яких є особливо небезпечним. Він уже як залізе в сад, то об’їдає всі фрукти.
– Люди часто пропускають обробку груш, відмовляючись, що не хочуть їсти потім хімію. Так беріть органічні препарати. Дерева вам за це тільки подякують, і вам буде, що їсти цілу зиму. Про інсектициди мало хто знає, бо на їхню рекламу витрачається менше грошей. Скоріше бабуся купить на ринку хімічні препарати, бо не знає, що є органічний Актофіт. Він добре працює проти кліщів, попелиці та інших шкідників. Не вбиває шкідника наповал, як хімічні засоби, а впливає на здатність харчуватися. Вони перестають їсти і самі помирають, – пояснює садівниця.

Високу ефективність у боротьбі з шкідниками і хворобами мають біологічні інсектофунгіциди – Гаупсин і Трихофіт, які доступні за ціною і дієві. Гуапсин зупиняє ріст бактерій, які є збудниками моніліозу та інших небезпечних хвороб плодових.

– Препарат Трихофіт вироблений на основі суспензії бактерій і грибів триходерма, який заселяє грибниці грибів-паразитів. Розмножується й активно поширює антибіотики, які пригнічують розвиток фітопатогенів. Знищуючи грибкові захворювання в ґрунті й рослинах, антибіотики блокують розвиток небезпечних хвороб ґрунту – фузаріозу, кореневої гнилі та фітофторозу, – підкреслює Валентина Лановенко.

Фахівець із садівництва радить зберігати біопрепарати в погребі. Якщо будуть лежати не в холоді, то втратять свої властивості. Їхня перевага ще й у тому, що підходять і для саду, і для городу.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.