Нутрії в спеку купають у ночвах

нутрії

– Для нутрій чоловік на пташиному дворі зробив басейн. Від купання вони швидше ростуть. Гарно нарощується м’язова маса й тварина виростає на очах. Це напівводяні гризуни, які просто обожнюють воду, – розповідає Ніна Кравченко із селища міського типу Солоне Дніпропетровської області. – Двічі на тиждень проводжу їм банні процедури. Як маю час і пообсапуюся на городі, то можу й частіше випускати їх у плавання.

Завдяки літньому купанню звірі легше переносять спеку. Тварини стають рухливішими. Жінка ставить ночви з водою, кидає туди по двоє-троє особин. Можуть плавати по кілька годин. Тоді виловлює і запускає нову партію тварин. Після кожного купання міняє воду, бо в ній хутро, бруд. Поки купаються, чистить клітки і посипає свіжою тирсою.

– Крім користі для здоров’я, купання потрібне нутріям для краси. Тримаю їх для здачі хутра на продаж. Чим більше звірі купаються, тим воно в них якісніше. Щоразу після купання нутрії розчісують шерсть лапами. Тому вона не збивається в клубки, залишається гладкою та блискучою, – пояснює господиня.
Самців із самицями кидає в одні ночви разом. Вагітних тварин купає окремо, щоб їх у воді не притиснули, не вдарили. Але за кілька днів перед пологами самиць не купає. Вони можуть застудитися.

– Навесні та восени надворі не дуже тепло, а хутро в нутрій сохне довго. Тому купаються в піску. Насипаю його в тазик. Там вони борсаються із задоволенням, – уточнює Ніна Кравченко.

За роки тримання нутрій перевірила, що від купання у воді імунітет тварин зміцнюється.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.