Трояндові стебла пророщують у картоплі та зерні

34459213.jpg

– Беру гілку троянди з квіткою, коли вона відцвітає або вже задерев’яніла. На ній повинно бути не менше п’яти бруньок. Під нижньою роблю косий зріз, над верхньою – рівний, – розказує Тетяна Підмогильна з Харкова.

Жінка також обрізує листя, але залишає від нього короткі хвостики при стеблі. Живці садить у яму, добре залиту водою. Три бруньки закопує в землю, а дві залишає зверху. Саджанець накриває 5-літровою пластиковою пляшкою зі зрізаним дном. Через горлечко пляшки поливає саджанець через день. Якщо стебло викидає бутон – обриває його. На зиму закручує пляшку кришкою. Знімає її навесні, коли цвітуть дерева.

– Спочатку троянду загартовую, знімаю кришку, коли мине загроза заморозків, – уточнює квітникарка.
Оксана Григор’єва із села Жовтневе Житомирської області живці троянд висаджує в картоплю. Каже, що приймаються всі.

– Беру середню картоплину, вирізаю вічка, щоб не росли, роблю в ній отвір для живця, – розповідає Оксана Григор’єва. – Верх живця обробляю парафіном, щоб закрити доступ мікробам. Попередньо вмочую його в засіб для вкорінення «Корневин». Опісля вставляю його в картоплю й саджаю в землю. Підливаю і накриваю скляною банкою.

Картопля підтримує живець у вологому стані й створює поживне середовище, захищає від шкідливих мікроорганізмів. Треба стежити, щоб під слоїком земля постійно була волога.

– Саджаю в землю й нічим не прикриваю. А в середину пагона, знизу вставляю 1-2 зернини пшениці, – розказує свій метод Олександра Гурак із Ворохти Івано-Франківської області. – Щовечора живець підливаю, іноді з укорінювачем. Пшениця проростає, а з нею і троянда. З останніх чотирьох живців, три – укорінилися.

Олександра Гурак саджає живці із зерном тільки влітку. Але можна прорости стебла троянди в будь-як упору й навіть без ґрунту. Так робить Інна Дорошенко з Івано-Франківська. Її метод називається буріто.

– Стебла завтовшки з олівець обробляю регулятором росту, а потім по 4-7 штук загортаю в газету в 2-3 шари і змочую водою. Обмотую поліетиленом і кладу в темне місце. Там має бути не вище 18 градусів. Через 3 тижні розгортаю і саджу в землею стебла, які пустили корінці. Так, щоб над поверхнею височіла верхня брунька. Накриваю плівкою, щоб створити парниковий ефект. Відкриваю її по мірі зростання живців, – розказує Інна Дорошенко.

Якщо троянди подаровані взимку, їх стебла способом буріто можна посадити в горщики для вазонів, а весною пересадити на клумбу.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.