У червні рясно поливають малину

82c93e.jpg

У червні в догляді за малиною важливі підживлення та часті поливи. Без них у куща не буде з чого наливатися соковитим ягодам.

– На ділянці облаштували крапельний полив, бо в малини поверхнева коренева система. Тому її доводиться постійно поливати, а оскільки в нас 90 соток малини, то ніякої води не напасешся. На крапельному поливі малина набагато краще росте, – розповідає Оксана Савченко з міста Ромни Сумської області.

Перед цвітінням підживлювала малину бором. Розводила 20 г у 10 л води і обприскувала по бутонах. Завдяки цьому ягода краще опилюється й не розсипається. Під час зав’язування плодів підживлювала розчином курячого посліду. Розводила у воді в бочках. Фільтрувала, щоб не забивалася система поливу. Таке добриво краще діє на малину, ніж хімія.

– Зазвичай збираємо перший урожай уже 16 червня. Минулого року були заморозки, тому терміни трішки зрушилися, – продовжує жінка.

Одним із перших дає врожай малина сорту Феномен. Із куща за сезон вдається зібрати 6-7 кг ягід. Кожна важить по 6-8 г.

– Мій улюблений шотландський сорт Глен Ампл із великими ягодами округлої форми і дуже великої врожайності, які зручно перевозити. Має розтягнутий збір врожаю та відсутність шипів. За сезон з одного пагона можна зібрати півтора кілограма ягід. Польська малина Лачка вимогливіша до догляду, зате дає ягоди по чотири-п’ять сантиметрів завдовжки. Новим сортом є польський Соколіца та французький Ніагара з довгими ягодами, які вивели 2011 року, – говорить Оксана Савченко.

Купує нові сорти в розплідниках. На ринках не радить вибирати. Там можуть продати все, що завгодно, без гарантії щодо правдивості сорту.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.