Хрін виводять із допомогою шприца

хрін

Хрін настільки живуча рослина, що чимало господарів борються з ним як із бур’янами. Вивести його досить важко.

– У мене на городі було дуже багато хрону, уже й не знала, що з ним робити, – каже Юлія Березна з Луцька. – Коли з’являлися листки хрону, я їх просто виривала. Через 5-6 днів знову теж. Так упродовж усього літа. Восени вже на городі не було жодної хрінини і зараз немає. А сусід обробляв хрін гербіцидами, але після осінніх дощів він почав рости ще густіше.

Микола Швець із Чорткова на Тернопільщині радить обірвати листя хрону, а навколо кореня зробити заглиблення на 7-10 см. Тоді взяти за край кореня обома руками та крутити його, не випускаючи з рук, аж поки корінь не обірветься. Після цього загорнути ямку і втрамбувати ґрунт. Так потрібно зробити з кожним коренем, хоч би як багато їх було.

Марія Касек із Надвірної на Івано-Франківщині каже, що краще використовувати «Раундап» або «Гліфоган», які через листя проникають у корінь рослини. Дія цих препаратів помітна вже через 7-14 днів. Хрін жовтіє і засихає. Оксана Дригуш-Хрущ із Тернополя хрін вивела завдяки 0,5 літра гербіцидів «Чисте Поле» та 0, 5 літра «Хлібодар». Змішала препарати та розвела на 8 літрів води. Жінка каже, що ця суміш знищує весь бур’ян на городі. Кропити краще восени або навесні, коли нічого з городини ще не росте, але щоб були листки хрону, інакше не подіє. Хрін добре долають гербіциди «Раундап» чи «Ураган». Щоб не отруювати весь город, нерозведений препарат набирають у медичний шприц. Тонким дротом роблять у корені хрону якнайглибші дірки й запускають в них із шприца гербіцид.

– Я не захотіла кропити город хімією, бо ж потім із нього врожай їсти, – зауважує Валентина Гончар із Малина Житомирської області. – Розкопувала на штик лопати, зрубувала хрін, зріз посипала сіллю і накривала кришечкою з-під мінеральної води. Так, на це потрібен тривалий час, але цей метод є цілком безпечним. Завдяки йому так вивела хрін, що вже для консервації не вистачає.

Ольга Оляна з Борисполя на Київщині хрін теж посипає сіллю, а зверху накриває чорним пакетом для сміття й притискає грудкою, щоб вітер не зніс.

– Позбутися хрону допомагає гірчиця, – ділиться досвідом Юлія Олійник зі Стрия Львівської області. Одразу після збору врожаю в міжряддя сію гірчицю. Сусід сіє гірчицю, коли підгорне картоплю, каже, що тоді їй не страшна фітофтора, а влітку хрін не росте.

Хрін також зникає від поливу окропом або першою злитою з холодцю водою.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.