100 гусей приносять 40 тисяч доходу

gusi.jpg

Микола Колодяженський із міста Старокостянтинів Хмельницької області завдяки вирощуванню гусей перебудував собі будинок. Зовні утеплив, шпалери переклеїв і добудував ванну з туалетом уздовж хати. Має тепер усі зручності, вирощуючи в садку гусей. Продав торік 110 гусок і заробив 40 тис. грн. Кілограм коштував 80 грн.

– Ця птиця швидко набирає вагу й кормів для цього не треба багато купувати. Аби тільки випас був. Гуси люблять волю і багато зелені. До того ж продавати можна не тільки м’ясо, а й пух і жир, – розповідає Микола Колодяженський.

На території поставив корита із зерном. Поблизу не має озера чи річки, тому понаставляв по території широкі тазики, воду в яких змінює двічі на добу. Плавати вони в них не можуть, але доступ до чистої води є. Цього року збільшив кількість гусей ще на 50 штук, тому планує викопати на ділянці водойму. Обсіяти береги газонною травою.

– За собівартістю гусятина дешевша за яловичину, а ціна при збуті вища. Тому цей бізнес і є таким вигідним. Щоб не бути в мінусі й швидко отримати дохід, потрібно вирощувати не менше 100 птахів, – говорить господар.

Гуси невибагливі у догляді. На відміну від іншої домашньої птиці, мають сильний імунітет, тому рідко хворіють. Не треба витрачатися на ліки чи ще гірше, втрачати гуску. У пташнику має бути сухо й без протягів.

– Щоб збільшити територію випасу, звалив огорожу садка. Натягнув сітку по всьому периметру городу біля самої межі, – продовжує чоловік.

Забивати птицю можна в 3 місяці. У цьому віці вона повинна важити 5-6 кг. На одній середній гусці є 0,5 кг пуху, а це майже 200 грн.

– Гусячий жир – золота жила. Коштує дорожче м’яса й застосовується для натирання при обмороженнях чи опіках. За кілограм варто заплатити 200 грн.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.