Консультація ветеринарного лікаря

dog.jpg

У півторамісячних цуценят побачили гельмінти, як лікувати собак у такому віці?

Цуценята набираються паразитів під час ссання молока і навіть ще в утробі матері. Собачок бажано обробляти від гельмінтів уже з двомісячного віку перед кожним профілактичним щепленням. У подальшому достатньо проводити обробку двічі на рік – навесні та восени. Бажано, щоб препарати підібрав ветлікар.

Який строк придатності сіна, як довго зберігається його поживність?

Спостережливі господарі розповідають, що залежане сіно худоба їсть навіть краще ніж свіже. Сіно переважно складається з клітковини, що дозволяє зберігати його в сухому темному місці кілька років. Хоча старе сіно має в собі відносно мало поживних речовин. Залишки вітамінів зникають уже за кілька місяців навіть із свіжого через активну взаємодію з киснем. З огляду на це в тюках, де доступ повітря обмежений, сіно зберігається довше, аніж у скиртах. Після трьох років зберігання лугове сіно втрачає свою поживність до рівня соломи злакових, але все ще придатне для згодовування. Треба пам’ятати, що в сіні при тривалому зберіганні заводяться миші, комахи, дрібні птахи. Вони забруднюють корм і навіть можуть інфікувати. Тому сіно з шерстю, пір’ям, фекаліями чи трупами краще не використовувати навіть для підстилки.

Навіщо ветлікарі щеплюють худобу від сибірки, якщо в нас десятиліття не було випадків цієї хвороби?

Щеплення проти сибірки є обов’язковим для всіх пасовищних тварин незалежно від того, відмічалися випадки захворювання і цій місцині чи ні. Це пов’язане з тим, що збудник сибірки може десятиліттями зберігатися в ґрунті. Він не проявляє себе, доки не буде занесений у сприйнятливий організм. Швидше за все, випадків захворювання тварин на сибірку немає якраз завдяки регулярному щепленню, яке підтримує високий рівень імунітету тварин проти цієї хвороби.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.