Шулік від курчат відлякують музичні диски

disk.jpg

– Від лисиць спасу немає. Торік носили моїх курчат. А це вже прив’язав біля їхнього загону великого собаку, то не потикаються. Моя хата стоїть за 150 метрів від покинутого заводу. Він позаростав чагарником, і там завелися лисиці, – розказує Віктор Цоненець із села Руське Поле Тячівського району Закарпатської області. – Так почали полювати ворони. За день бере по три-чотири курчати. Ставив опудало зі шкірки лисиці, то днів два не йде. Потім звикає до нього й знову вичікує, щоб нікого не було на подвір’ї, і тоді нападає.

Чоловік повісив на дерева повітряні кульки з намальованими фломастером очима. Для хижаків вони схожі на обличчя людей. Бояться й не потикаються на подвір’я. Ворон і шулік також відлякують розвішані на гілках музичні диски. Чіпляють їх по 3-4 штуки на одному місці. Тоді вони на вітрі свистять та виблискують, відлякуючи хижаків.

– Шуліки мають гарний зір, тож жертву бачать із височини, каменем на неї падають і хапають лапами. У мене не вдалося їх відлякати. Перелопатили половину мого молодняку, –розповідає Тетяна Сулима із селища міського типу Брусилів Житомирської області. – Уже хотіла й заплатити мисливцям, щоб підстрелили, а ті відмовляються. Шуліки занесені до Червоної книги.

Щоб уберегти свою птицю, посадила її в клітку. Більших курчат і каченят пустила в загін, верх якого прикрила металевими сітками.

– А в мене інша біда – ласки та тхори. Вони вже як унадяться, то не відстануть, поки не залишиться жодної курки. Про ласку мені птиця сама дала знати. Не захотіли вранці виходити з хліва. Мусив силою виганяти, – говорить Михайло Корольчук із села Визирка Лиманського району Одеської області. – Уночі навідалася й забрала одне доросле курча. Відлякати його не вдається, бо приходить по птицю як до себе додому. Треба зловити і вбити.

Поклав мертве курча, а поза ним поставив два капкани. Робив це в рукавичках, щоб не було людського запаху. Тхір узяв приманку в зуби й почав задкувати, де й стояв капкан.

– Тхір відрізняються неабиякою жорстокістю і кровожерливістю. Він не бере курку в рот і втікає. А роздирає їх стільки штук, на скільки вистачить сил, – додає чоловік.

Шоб убезпечити птицю й надалі, перевірив курник на наявність щілин у підлозі та стінах. Замінив гнилі дошки на нові. Загін для вигулу обгородив металевою сіткою, вкопавши її на глибину штика лопати. Навколо виклав пласкі камені, щоб хижаки не могли робити підкопи під сіткою. Спиняє і бите скло.

Анатолій Поліщук

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.