Купольна теплиця забезпечує рослинам велику кількість світла

купольна теплиця

Сферична конструкція теплиці дозволяє створити потрібний мікроклімат і довше утримує тепле повітря без спеціального підігріву. Температура всередині купольної теплиці завжди на 10 градусів вища за вуличну.

– Дізнався про таку форму з газети. Почав вивчати її побудову в інтернеті. Будував кілька місяців, – розповідає Сергій Мельник із села Цумань Ківерцівського району Волинської області. – У комп’ютері є спеціальна програма, яка автоматично робить розрахунки. При висоті ½ діаметра (оптимальний варіант для теплиці) формула виглядатиме S=2πr2. При діаметрі купола в 4 м для теплиці висотою 2 м у неї «увійдуть» 35 штук трикутників із довжиною ребра 1,23 м і штук 30 трикутників із довжиною ребра 1,09 м.

Теплиця стоїть на фундаменті із цементу. На ньому звів підмурок із ракушняку, висотою 60 см. Каркас робив із соснових брусів. Їх покрив спеціальною протикорозійною рідиною, щоб уберегти деревину від гниття та цвілі.

– Каркас складав дуже ретельно, дотримувався схеми, яку видав геодезичний калькулятор. Усю конструкцію збирав знизу вгору. Спочатку закріплював елементи нижнього ярусу, потім до них прикріплював елементи наступного ярусу. Трикутники скріплював між собою металевими скобами, – пояснює господар.

Для покрівлі можна використовувати полікарбонат, плівку і навіть скло. Сергій Мельник узяв найдешевший матеріал – плівку.

– Плівка не має такої теплоізоляції, як, наприклад, полікарбонат, але за рівнем прозорості та легкості монтажу йому не поступається. Полікарбонат не дуже прозорий, але зате відмінно зберігає тепло й при будівництві теплиці не створює жодних проблем. Однак він може перегріватися на сонці. Скло довговічне, прозоре, але має велику вагу й доволі дороге, – уточнює чоловік.

Теплиця-сфера має ряд переваг порівняно з прямокутними. На неї йде менше покрівельного матеріалу ніж на теплицю прямокутної форми. Вона стійка до шквалів та ураганного вітру. Така особливість обумовлена опуклою формою. До того ж теплиця купольної конструкції мобільна. Деталі, з якої вона складається, легко розбираються й знову складаються. Завдяки тому, що в ній більше світла й тепла, ростуть навіть примхливі рослини. Зокрема, Сергій Мельник вирощує у своїй купольній теплиці лимони, мандарини, інжир, банани, кактуси. Чоловік каже, що до нього вже приходять сусіди й питають порад, бо теж хочуть саме таку форму.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.