Щука клює на червоні приманки

щука

– Просидів 7 годин посеред озера в човні, щоб спіймати щуку. Спочатку був азарт, а далі стало соромно повертатися з пустими руками. І все-таки переміг, а на додаток ще й витягнув на берег сома, – хвалиться Ярослав Скобчук із міста Рівне. – На початку літа якраз добре за ними полювати. Далі вже річки кишать молюсками, рачками, хробаками й риба погано клює.

Воблер підбирають під колір води

Ярослав Скобчук радить рибалити в похмурі теплі дні зі слабким вітром або перед грозою. Відчуваючи наближення негоди, щука починає посилено харчуватися й гарно клює на будь-яку приманку.

– Якщо вдень стояла сильна спека, то риба годуватися вийде, швидше за все, на світанку або на заході сонця. Якщо ж і вночі температура не дуже падає, краще пропустити рибалку. Клювання все одно не буде. Риба ще не встигла відпочити від спеки, – розказує Ярослав Скобчук.

Щука найчастіше водиться на межі підводних заростей. Там вона ховається, щоб напасти на пропливаючу повз неї здобич. Риба добре клює на живець і штучні приманки блешню або воблер.
– Коливні блешні – приманки, які використовують найчастіше. Вони спочатку пірнають униз і різко піднімаються на поверхню води. Блешня блищить у товщі води, як жива безпорадна рибка, – уточнює рибалка.

Проте блешні не підходять для рибалки, де є багато водоростей. Вони швидко тонуть, на відміну від воблера. Він буває потопаючий, спливаючий і звисаючий у воді – суспендер. Два останні є найпопулярніші, а потопаючий схожий на коливні блешні. Для щуки треба вибирати у формі довгої рибки не менше 6-7 см. Бажано чорного, червоного і білого кольорів. Ці кольори універсальні. Якщо добре знати водойму, де рибалитимете, можна вибирати різні відтінки. Для прозорої води відмінно підійдуть темні тони, для каламутної – світліші та яскраві.

Здобич чатують на ямах і під мостом

– Улітку беру тонку волосінь. На ній краще спрацьовують приманки, ніж на товстій волосіні або на плетеному шнурі. Щоб волосінь не обірвалася чи її не перегризла щука, то кріплю на сталевий повідець. Його можна зробити з тонкої гітарної струни. На одному кінці її скручую в петлю для прив’язування волосіні, а на іншому спочатку натягую карабін із застібкою. Тоді роблю скрутку, щоб вийшла петля. Повідець прив’язую до основної волосіні, а до повідця через карабін кріплю приманку, – ділиться чоловік.

Щуку можна ловити з берега, орієнтуючись на місця вздовж лінії водної рослинності. Але зручніше знайти місця їхнього залягання з човна.

– Щука любить спокійні місця поміж корчами чи очеретом, щоб можна було сховатися й блискавично напасти на рибку. Щоб не плавати по всій річці, вибирають місця, де ями чергуються з підводними пагорбами. Також підходять тихі вири або глибокі ями, на дні яких розташовано кілька джерел чи опори мостів.

Сома ловлять на п’явки та жаби

На початку червня непогано ловиться сом. Зі штучних приманок підходить воблер і силіконові рибки. Як наживку використовують живця, м’ясо рака, черв’яки, п’явки, жаби та мушлі.
– Сом має гарний нюх, тому реагує на приманку із запахом. Зазвичай трохи зіпсованим. Найкраще, щоб це було протухле м’ясо або риба, розрізана на шматки й насаджена на гачок, – продовжує Ярослав Скобчук.

Любить також мушлю-перловицю. Потрібно розколоти ножем стулки раковини й вийняти м’ясо. Його цілим шматком кріплять як наживку.

– Сом не стільки хитра риба, як сильна. Її важко не знайти, а витягнути. Навіть підчепившись на гачок, вона добряче опирається. Треба вибирати міцне вудлище з котушкою, волосінь, гачки та карабін. У нього не просто зуби, а схожі на щітки, які перетирають товсту волосінь. Тому сплітаю кілька жилок у косичку.

Уночі й на світанку риба плаває на мілині

– Є кілька методів лову цієї риби. Вибираю вудку донку, хоч і для неї треба сталеві нерви. Це дуже надійно, але треба годинами вичікувати, коли ж сом потрапить на гачок, – ділиться Ярослав Скобчук.
Сом водиться в місцях, де багато трави. Щоб за неї не чіплявся гачок, вибирає одинарний. Товщина волосіні повинна бути не менше 0,6 мм, а довжина вудлища для ловлі з берега близько 3 м.

– На сома краще йти затемна. Вибирати ніч або світанок. Тоді риба водяться на мілині. За це його й називають нічним хижаком, – говорить Ярослав Скобчук.

Ця риба погано бачить у воді, тому для наживки силіконова рибка має бути не меншою 15 см у довжину. Дрібнішу він просто не помітить.

– Сом – риба хоч і вперта та потребує міцного вудлища, але водночас і чутлива. На дуже грубу наживку не піде. Поплямкає її, виплюне й відпливе вбік. Зазвичай буває три погойдування гачка. Якщо не відреагувати, з четвертим спінінг буде у воді, – продовжує чоловік.
Найкраще клює в тиху безвітряну погоду. Вода повинна бути добре прогрітою. Через це влітку ловля на них активніша, ніж навесні.

– Щоб упіймати сома, треба йти на місця, де водяться жаби. Та навіть коли його й знайшли, треба ще знати, як його вміло витягнути на берег. Як тільки сом бере приманку в рот, потрібно відпустити 3 метри волосіні. Так ляклива риба не запідозрить небезпеки і гарно проковтне наживку. Тоді сом рвоне вбік, і його треба різко підсікти, – радить рибалка.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.