Кавуни пророщують у молоці та алое

kavuny.jpg

– Привезла з Кіровоградщини секрет посіву кавунів, що в цих краях таких ніхто й не бачив. Виростають велети, що й у відро не вміщаються, а в сусідів не більші ніж кулак, – розповідає Віра Ільченко із села Капустинці Чортківського району Тернопільської області. – Мій секрет у тому, що замочую насіння в молоці.

Кладе насіння в тепле молоко і ставить на дві доби в тепле місце. Зливає молоко. Кип’ятить воду й трохи охолоджує. Кладе на три дні в неї насіння. Ями робить на відстані не менше метра. У кожну кладе по дві насінини.

Кавуни довго сидять у землі, а тоді різко йдуть у ріст. Коли тепла погода, то не прокльовуються зо два тижні. А коли потягує холод, то можуть і місяць. Кавуни не поливає. Вони води не люблять. Як надворі буває багато дощів, то хоч і червоні всередині, але не солодкі.

– Щороку міняла кавуни на картоплю. У сім’ї їх люблять усі, тому беру відразу чимало, але ці міняли віддають їх втричі дорожче. Терпець увірвався, і посіяла свої. Виросли на славу, по 8-10 кг, – розповідає Марія Мазур із міста Зіньків Полтавської області. – Мій секрет не в добривах чи нових сортах, а в пророщуванні в сокові алое. Від нього насінини швидше прокльовуються із землі, є натуральним стимулятором росту.

Кладе спочатку в розчин марганцівки, а потім в алое. Для цього його сік розводить в рівних пропорціях із водою. Вибирає місце, де торік росли кукурудза, озима пшениця чи бобові. Баштан не можна робити щороку на одному місці. Має пройти не менше шести років.

– Перед тим як класти в ямки насінини, на дно додаю по 1 ч. л. порошку із яєчної шкаралупи. Таке добриво зміцнює сходи та пришвидшує ріст коренів, – каже господиня.

Підживлює кавуни на початку зав’язування. На 10 літрів води бере по 5 грамів сульфату калію й аміачної селітри, 10 грамів суперфосфату. Коли починають достигати, через кожні 10 днів поливає курячим послідом або коров’яком. У 10-літровому відрі розмішує літр рідкого гною. Поливає через кожні три дні. Цієї вологи рослині вистачить, щоб піти в ріст і утворити зав’язі.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.