Кури віандот за півроку набирають до 5 кілограмів

viandot.jpg

– Курей віандот розводять не для м’яса, а для краси. Їх важко порівняти з іншими породами. Як виходять на подвір’я, то не можна від них відірвати погляд, – розповідає Юрій Максименко, з міста Пологи Запорізької області. – В Україні таких курей багато, але мало чистої породи. Тому я купував інкубаційні яйця аж у Франції.

Займається вирощуванням птиці більше 10 років. За цей час зібрав 36 порід. Кури віандот вперше з’явилися в США. Потім завезли до Європи, і вже тоді в Україну. Існує близько 15 різновидів різного забарвлення. Найбільш поширений підвид віандот – сріблястий. У них голова, комір, груди та крила сріблясто-білі. Кожне перо на животі, спині, грудях має чорну окантовку. Очі у птахів великі червоно-помаранчевого кольору. Спина широка з короткими крилами. Ноги високі без оперення. Кури віандот спокійні, мирно вживаються з іншою птицею.

– Це м’ясо-яєчна порода. Дорослий півень у 8-9 місяців важить 5 кілограмів, а курка 3-4 кілограми. Нестися починають у півроку. За рік дають 180 яєць світло-коричневого кольору. Інкубаційне яйце коштує 25 гривень. На другий рік кількість яєць зменшується до 150 штук. Хоча не припиняють нестися навіть із настанням холодів. Але гнізда мають бути низько, не вище 60 сантиметрів від япідлоги, бо кури важкі, – продовжує Юрій Максименко. – Годувати можна як звичайних курей, але від корму Старт вагу набирають швидше. Це все одно як з котами та собаками. Є простакувата тварина і є породиста, шикарна. Чим її годувати, кожен господар вирішує сам, а вихованець уже пристосується. Але від вибраного корму залежить зовнішній вигляд курей.

Корм має бути багатим на білок і протеїни. Додаткові мікроелементи можна докупити у ветеринарній аптеці.

– Щоб кури не запливали жиром через малорухливий спосіб життя, годувати треба цільним зерном і некалорійними вітамінними добавками, – радить птахівник. – Курчат у перші кілька днів життя годую натертим вареним яйцем упереміш із манкою. Поступово вводжу зелень, м’який сир, м’ясні та рибні відходи. У місячному віці курчат переводжу на доросле годування.

Кури віандот пристосовуються до різних умов утримання та змін температури. Завдяки пишному оперенню, ця порода добре витримує морози. З віандотів також виходять непогані квочки. Вони гарно сидять на яйцях і потім терпляче водять курчат, навіть не своїх порід.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.