Для саморобного інкубатора беруть запчастини з комп’ютера

курчата

– В інкубаторі головне створити умови, максимально наближені до природних, – каже Олексій Євтушенко із села Пісківка Бородянського району Київської області.

Чоловік сам зробив домашній інкубатор. За основу взяв два готові бокси з пінопласту завтовшки 7-8 см.

– Якщо у вас немає боксу, то можна його зробити з листків пінопласту. Скріпив їх клейкою стрічкою, щоб вийшов ящик. У мене два інкубатори – один розміром 45 на 45 сантиметрів, інший трохи більший – 45 на 60, – розказує господар. – Але ви можете самостійно вибрати розмір корпусу, виходячи з бажаної кількості яєць.

Конструкція з пінопласту забезпечить високу теплоізоляцію й дозволить використовувати для обігріву лампочки потужністю близько 20 Вт.

– Для обігріву можна вмонтувати спеціальні обігрівачі, але я обирав бюджетніший варіант із лампочками. Два патрони викрутив із настільних ламп і вставив у верхню кришку на відстані близько 15 сантиметрів від яєць. Отвори навколо проводів заклав ватою, щоб не виходило тепло. Дно зробив із пластмасового ящика для овочів. Його поставив на 2 лотки від оселедців, щоб під ним ходило повітря. Між лотком і стінами теж має бути простір, адже циркуляція повітря дуже важлива для рівномірного обі­грі­ву яєць. Для того, щоб тепле повітря рівномірно розподілялося по всій коробці, встановив вентилятор від поламаного комп’ютера. Терморегулятору я не особливо довіряю, орієнтуюся на градусник. Його встановив на відстані 1 сантиметра над яйцями, щоб стежити за температурою. Можна просто приклеїти скотчем до внутрішнього боку кришки.

Після завершення роботи випробував свій пристрій. Увімкнув і перевірив, як нагрівається й працює вентилятор. Потім заклав до середини яйця. Поруч із ними поставив ряд одноразових стаканів із водою. Вона в теплі випаровується й таким чином зволожує яйця, що обов’язково потрібно для вигрівання курчат. Оптимальна вологість повітря в інкубаторі становить до початку виведення 40-60 відсотків, а з моменту виведення – 80 відсотків. Домашній інкубатор потрібно ставити не на підлогу, а на дерев’яні бруски, на висоті 15-20 см від підлоги в такому місці, де немає протягів.

Курчата вилуплюються через 21 день. Коли всі курчата виведуться, інкубатор потрібно протерти, помити, а потім добре просушити й провітрити. Так прилад довше служитиме. Адже яйця лопаються й відходи залишаються всередині. З’являється неприємний затхлий запах.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.