Душ на двох дешевший у півтора раза

23rewqf23fwef.jpg

– Душ узявся робити, бо допекла жінка. Торік тільки й чув, що зроби та зроби. Цього року мусив, хоч і руки до цього не дуже стоять. Попросив сусіда, і ми зробили один душ на дві сім’ї, але і з двома дверима, – розповідає Максим Школяр із села Печанівка Романівського району Житомирської області.

По кутах майбутнього душу й на місці дверей чоловіки викопали ями завглибшки з метр. На дно трохи насипали щебеню з піском й вставили дерев’яні бруси. Перед тим обробили їх машинним мастилом. Зверху обгорнули руберойдом і тільки тоді закопували. Деревина в землі також краще зберігається, якщо на край стовпця, який закопується, надіти мішок для сміття, а на дно ями кинути плаский камінь.

– Для кріплення дверей встановлює ще два бруси. Залили всі бруси бетоном, але якщо споруда тимчасова, то можна утрамбувати ґрунтом із щебенем, - уточнює чоловік.

Поки бетон застигав, сусіди викопали канаву для стоку води. У неї поклали пластикову трубу й відвели подалі. Щоб біля душу не стояла калюжа води. Виставлені бруси з’єднали по периметру знизу й зверху горизонтальними перемичками. Закріпили їх довгими болтами.

– Стіни можна зробити з металопрофілю. Ми обшили дошками. Під бак зробили каркас, теж із дерева. Бак для сім’ї із 4 осіб має бути десь на 100 літрів. Ми із сусідом на двох поставили бочку на 200 літрів, щоб вистачило всім. Купили пластикову, вона легка. Пофарбували в темний колір. Він притягує сонячні промені й вода швидше гріється. Зробили з неї два шланги в кожну кабіну, – продовжує господар.
Посеред душу сусіди зробили стінку, щоб вийшло дві кімнати. Підлогу залили бетоном. На нього збили трапи. Також провели в душ освітлення. Кожен із сусідів має свої двері в душ. Таким чином чоловіки заощадили на будівельних матеріалах і разом було легше зробити будівлю.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.