Пагони троянд мочать у меді

a-field-of-roses.jpg

– Щоб не витрачатися на саджанці троянд, розмножую їх із квіток, – розповідає Раїса Поліщук із міста Луцьк. – Головне не брати імпортних троянд, які переважно є гібридами. Їх перед відправкою обробляють хімікатами для довшого цвітіння, але корінці вони вже не можуть пустити.

Вибирає свіжі квіти в букеті й зрізує з них бутони і всі колючки. Розрізує стебло на кілька живців по 15-20 см. Із середнього пагона може вийти до трьох штук. Кожен живець повинен мати по 3 бруньки.
– Нижню частину стебла зрізую навскоси, а верхню – прямо, – уточнює жінка.

Нижній зріз робить на відстані 2 см нижче бруньки, а верхній – на 1 см вище бруньки. Нижні листки обов’язково зрізує, зверху залишає два. Ставить живці у воду, поки не з’являться корені. Можна зробити ще й медовий розчин і там потримати годину. Розвести 1 ч. л. меду в літрі води.
– Як стимулятор кращого вкорінення живців змащую їхню нижню частину соком алое. Таку технологію розмножування використовують не тільки для куплених троянд. Із тих кущів, які вдало вкоренилися і кілька років ростуть, також ріжу живці. Роблю це в червні, коли в кущів формуються бутони, – продовжує квітникарка.

Вибирає стебла, що виросли цього року. Нарізає їх гострим секатором, щоб не було рваних зрізів. Зрізує на нижній частині верхню плівку зі стебла. Це збільшує площу появи корінців. Після їхнього прокльовування садить живці в землю завглибшки 2 см і накриває обрізаною пластиковою пляшкою.
– Живці краще розвиватимуться від настою кропиви. Для цього нарізую її до цвітіння та дрібно кришу й заливаю водою. Маса бродить. Потім настій зливаю й ставлю в темний погріб. Перед застосуванням 0,5 л настою розбавляю в 10 л води, – радить Раїса Поліщук.

Поливає двічі на тиждень. Раз настоєм, раз водою. За місяць укорінюються. Знімає накриття ввечері на кілька годин. Поступово забирає зовсім.

Для розмноження в’юнких троянд нарізує живці по 15 см завтовшки з олівець. У тінистому місці викопує канаву й на дно насипає пісок. Розставляє живці через кожні 10 см і засипає землею. Притоптує і поливає.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.